Sport.pl

Piłka ręczna. Gang Wenty w Gdyni

Polscy piłkarze ręczni tuż przed mistrzostwami świata zagrają w turnieju towarzyskim w Gdyni. Od czwartku do soboty ich rywalami będą Słowacy, Czesi i Węgrzy.
Polacy rywalizację w mistrzostwach rozpoczną we wtorek 14 stycznia, a ich przeciwnikiem będzie - podobnie jak w pierwszym meczu turnieju w Gdyni - Słowacja. Ponadto Polaków w fazie wstępnej czekają jeszcze spotkania z Argentyną, Chile, Koreą Płd. i gospodarzami imprezy Szwecją (do rundy zasadniczej awansują trzy pierwsze drużyny). Turniej potrwa do niedzieli 30 stycznia, kiedy w Malmoe odbędzie się finał. Na poprzednim turnieju Polacy zajęli 3. miejsce. W 2007 r. do Polski wrócili jako wicemistrzowie świata.

Do Skandynawii nie pojadą jednak wszyscy, spośród 23 kadrowiczów obecnych na zgrupowaniu w Cetniewie. Trener Polaków Bogdan Wenta będzie musiał wybrać 16 najlepszych. - Skład reprezentacji oficjalnie podamy w niedzielę, ale wcześniej osobiście poinformujemy tych, którzy do Szwecji nie pojadą - wyjaśnia Daniel Waszkiewicz, asystent Wenty.

W Gdyni oprócz spotkania ze Słowakami biało-czerwoni zagrają z Czechami (piątek, godz. 20.30) i Węgrami (sobota, godz. 15.15). Szansę na udział w mistrzostwach ma też jeden zawodnik z Pomorza - Robert Orzechowski z MMTS Kwidzyn.

Początek czwartkowego meczu ze Słowacją o godz. 20.30. Wszystkie mecze gdyńskiego turnieju pokaże Polsat Sport. Bilety: 15 i 30 zł, karnet na wszystkie mecze: 30 (ulgowy), 60 i 120 zł (rodzinny - 2+1, kolejne dziecko 10 zł) do kupienia w kasach hali lub na stronie internetowej Kupbilet.pl