MŚ piłkarzy ręcznych 2017. Polska - Rosja 20:24. Malcher odbijał, reszta nie dobiła do jego poziomu [OCENY]

Adam Malcher rozegrał dobry mecz w bramce przeciw Rosji, ale jego koledzy znów zawiedli, dlatego reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała z Rosją 20:24 w trzeciej kolejce MŚ we Francji. Nasz zespół stracił szanse na awans do 1/8 finału. We wtorek mecz z Japonią, relacja na żywo w Sport.pl o godz. 17.45

Obserwuj @LukaszJachimiak

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Adam Malcher: 4

Niezły, szczególnie w drugiej połowie, którą zaczął od czterech udanych interwencji w pięciu pierwszych minutach. W sumie odbił 12 z 35 piłek, to 34 proc. skuteczności.

Adam Morawski: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ROZGRYWAJĄCY:

Łukasz Gierak: 2-

Bez pomysłu, bez bramki, dwa nieskuteczne rzuty. Słabo.

Paweł Niewrzawa: 2

Jeden z jego rzutów Wadim Bogdanow złapał w obie ręce, co w piłce ręcznej zdarza się bardzo rzadko. Próbował pokonać rosyjskiego golkipera sześć razy, zdobył dwie bramki. Stara się, pokazuje, ale niewiele z tego wynika.

Krzysztof Łyżwa: bez oceny

Rafał Przybylski: 1+

Jedna bramka, dwa rzuty nieskuteczne, trzy dwuminutowe wykluczenia i w efekcie czerwona kartka. A grał tylko 27 minut.

Paweł Paczkowski: 3+

Najlepszy z naszych rozgrywających. Jak w meczu z Brazylią. Choć teraz już nie tak efektowny. Trzy gole, rzucał pięć razy.

Piotr Chrapkowski: 2-

Znów słabo, a przecież to doświadczony zawodnik, lider naszej obrony. W ataku 1/1, ale co to za pocieszenie?

Tomasz Gębala: 3

Grał w kratkę. Osiem rzutów i cztery bramki. Starał się, szukał różnych pozycji. Ma potencjał, ale przed nim jeszcze dużo pracy.

SKRZYDŁOWI:

Mateusz Jachlewski: 3-

Dwa trafienia, oba z karnych, w tym elemencie bezbłędny. W obronie średnio, w ataku praktycznie go nie było.

Przemysław Krajewski: 2

Z trzech karnych zmarnował dwa, w sumie zdobył dwie bramki, miał 50-procentową skuteczność. Niestety, nie gra na swoim normalnym poziomie.

Michał Daszek: 2

Dwa karne, oba zmarnowane. W sumie w ataku 3/6, znów z irytującymi momentami nonszalancji.

Arkadiusz Moryto: bez oceny

OBROTOWI:

Maciej Gębala: 2

Szarpał się w obronie z rywalami, ale zbyt wiele nie wyszarpał. Duży, silny, ale jeszcze bardzo niedoświadczony.

Marek Daćko: 2

Z Norwegią pokazał spore możliwości, ale i z Brazylią, i z Rosją zagrał dużo słabiej. W poniedziałek jeden gol i dwa zmarnowane rzuty, w walce z rosyjską obroną często bezradny.

Patryk Walczak: bez oceny