MŚ w piłce ręcznej. Rumunki rywalami Polek w meczu o brąz

Norwegia pokonała Rumunię 35-33 po dogrywce w półfinale mistrzostw świata w piłce ręcznej. To oznacza, że Rumunki zmierzą się z Polkami w meczu o brąz. Spotkanie w niedzielę o 14.45. Relacja na żywo w Sport.pl.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNorwegowie byli bardzo pewni siły swojej reprezentacji. W kraju pisano, że ta reprezentacja "nie ma już z kim przegrać na mundialu". Jednak Rumunki sprawiły im potężne problemy. W pierwszej połowie prowadziły 7-6 po dziewięciu minutach, ale potem Norweżki przejęły inicjatywę. Pierwszą połowę wygrały 17-14, choć w ostatniej akcji zmarnowały rzut karny. Świetnie ich strzały broniła rumuńska bramkarka Paula Ungureanu.

Obroniła rzut karny chociażby w 57. minucie przy stanie 27-27! Końcówka była niezwykle emocjonująca, choć przez ostatnie trzy minuty drugiej połowy nie padła żadna bramka. W ostatniej akcji szansę na awans do finału miały Rumunki, ale okazały się nieskuteczne.

Początek dogrywki to nieudane ataki Rumunek i skuteczne Norweżek, które objęły dwubramkowe prowadzenie. Utrzymały je do końca pierwszej części dogrywki - zdobyły bramkę na sekundę przed końcem - gdy Rumunki grały w osłabieniu. Przy stanie 31-29 rozgrywały akcję, ale straciły piłkę w fatalny sposób i pozwoliły sobie wbić 32. bramkę. W tej chwili losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte?

Wcale nie. Rumunki strzeliły 30. bramkę, a po chwili Norweżki się zagapiły, straciły piłkę i kolejną bramkę. W dodatku dostały dwuminutową karę co oznaczało, że na dwie minuty przed końcem wynik brzmiał 32-31. Jednak do końca obie strony były skuteczne i nie pozwalały sobie na wpadki, przez co mecz zakończył się wynikiem 35-33. Zawodniczką meczu wybrano Norweżkę Heidi Loke.

W drugim półfinale Holandia pokonała Polskę 30-25 i w niedzielnym finale zmierzy się z Norwegią. Początek o 17.15, relacja na żywo w Sport.pl. Również relacjonować będziemy starcie Polek z Rumunkami o brązowy medal. Początek o 14.45.

#TwardzielkiPoMedal

Na Sport.pl prowadzimy wspieramy "Gang Rasmussena" w walce o historyczny medal. Napędzamy Was, kibiców, żebyście razem z nami wsparli dzielne i wytrwałe zawodniczki Kima Rasmussena. Komentując na Facebooku, tweetując, wrzucając zdjęcia, memy i gify z #TwardzielkiPoMedal i okażcie wsparcie naszej niezłomnej drużynie!

Biorąc udział w naszej akcji masz szansę na wygranie biletów na mistrzostwa Europy piłkarzy ręcznych, które od 15 do 31 stycznia odbędą się w Polsce. Związek Piłki Ręcznej w Polsce, partner akcji, przygotował trzy podwójne bilety na mecz w Gdańsku, trzy podwójne do Katowic, oraz po dwa podwójne bilety do Wrocławia i Krakowa. Więcej szczegółów tutaj.