MŚ w Katarze. Jurkiewicz: Nie wiem, jak wytrzymaliśmy to tempo w dogrywce

29 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 01.02.2015 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
1 dogr
Wynik
Polska
13
11
5
29
Hiszpania
13
11
4
28
Składy i szczegóły
Polska
Szmal - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski Kary: 8 minut
Hiszpania
Sierra, Perez de Vargas - Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aginagalde 4, Ugalde, Rodriguez 1, Canellas, Morros de Argila, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujszebajew Kary: 2 minuty
- Serce jeszcze pompuje krew, ale do nóg chyba nie dochodzi. Bo ich już po prostu nie czuję. Ogromny wysiłek, ale przede wszystkim spotkała nas ogromna nagroda - powiedział potwornie zmęczony rozgrywający reprezentacji Polski Mariusz Jurkiewicz.
- Brąz to jest spełnienie naszych marzeń, nie mogliśmy grać w finale, ale podnieśliśmy się po półfinale i zagraliśmy fenomenalny początek meczu. Potem z każdym momentem ubywało nam sił, traciliśmy precyzję. Nie graliśmy swojego najlepszego handballa, nie było już takich ładnych akcji i goli jak w pierwszej części spotkania. Mimo że nam nie szło, mieliśmy doprowadzić do dogrywki. A sama dogrywka? Naprawdę nie wiem, jak my wytrzymaliśmy to tempo - zaznacza Jurkiewicz.

Nie potraficie wygrywać meczów inaczej niż po horrorach? - Chcielibyśmy i dla siebie grać trochę spokojniej. Ale wtedy byłoby nudno - odparł rozgrywający polskiej reprezentacji.

"Szyba, której nie da się zbić!", "Ręczna husaria" [MEMY PO MEDALU]
Czy Polacy wywalczą medal na przyszłorocznych ME w Polsce?