MŚ w Katarze. Wiśniewski: Spełniło się moje marzenie. Niesamowite uczucie!

29 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 01.02.2015 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
1 dogr
Wynik
Polska
13
11
5
29
Hiszpania
13
11
4
28
Składy i szczegóły
Polska
Szmal - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski Kary: 8 minut
Hiszpania
Sierra, Perez de Vargas - Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aginagalde 4, Ugalde, Rodriguez 1, Canellas, Morros de Argila, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujszebajew Kary: 2 minuty
- To mój pierwszy medal w życiu, dziękuję chłopakom za walkę do samego końca. Nie poddaliśmy się. Mieliśmy słabszy początek turnieju, ale nieważne, jak się zaczyna, ważne, jak się kończy - podkreśla szczęśliwy lewoskrzydłowy polskiej reprezentacji i Orlen Wisły Płock Adam Wiśniewski.
A tak relacjonuje ostatnie minuty tego niewiarygodnie emocjonującego spotkania z Hiszpanią, który polska reprezentacja wygrała po dogrywce 29:28. - Serce prawie nie bije - rzucił po wejściu do strefy rozmów z dziennikarzami. - Nie miałem siły się już cieszyć, tak mi serce waliło. Zaciskałem ręce, jak już rzuciliśmy tę ostatnią bramkę, bo wiedzieliśmy, że mamy brązowy medal. Do końca meczu były jeszcze dwie sekundy i trzeba było mieć naprawdę wielkiego pecha, by zremisować. Wygraliśmy, niesamowite uczucie.

- Od początku mistrzostw Polacy dostarczali kibicom mnóstwo emocji, fundując niezłe horrory. W meczu o brąz mistrzostw świata nie mogliście sobie darować?

- Na początku turnieju powiedziałem, że chciałbym już do końca wygrywać mecze właśnie po takich horrorach, jedną bramką. Byle tylko dojść jak najdalej. I to się udało - dodaje Adam Wiśniewski. - W 40. minucie meczu musiałem zejść. Bo o ile na początku fajnie mi szło, o tyle z każdą upływającą minutą dawało znać o sobie zmęczenie. każdy odczuł trudy tego turnieju, ale walczył do końca. I to było dziś najważniejsze.

- Medal stanie w jakimś szczególnym miejscu w domu?

- Jeszcze nie mam takiego. Bo nie kończę jeszcze kariery - odpowiada Wiśniewski. I dodaje: - To były moje ostatnie mistrzostwa świata. Zdobywając medal na tej imprezie, spełniłem swoje pierwsze marzenie. Ale mam jeszcze drugie: zagrać na igrzyskach olimpijskich. I tam zdobyć medal.

- Przed meczem z Hiszpanią rozmawiałeś z trenerem Manolo Cadenasem.

- Rozmawialiśmy o tym, że mieliśmy spotkać się w wielkim finale. A także o tym, że jedna z drużyn wróci do domu bez medalu.

Cadenas, selekcjoner Hiszpanów, na co dzień prowadzi klub z Płocka.

"Szyba, której nie da się zbić!", "Ręczna husaria" [MEMY PO MEDALU]
Czy Polacy wywalczą medal na przyszłorocznych ME w Polsce?