MŚ piłkarzy ręcznych. Hiszpański kołowy po meczu z Polską: Szczęście? Oni świetnie grają

29 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2015 - Mecz o 3. miejsce
Niedziela 01.02.2015 godzina 14:30
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
1 dogr
Wynik
Polska
13
11
5
29
Hiszpania
13
11
4
28
Składy i szczegóły
Polska
Szmal - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski Kary: 8 minut
Hiszpania
Sierra, Perez de Vargas - Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aginagalde 4, Ugalde, Rodriguez 1, Canellas, Morros de Argila, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujszebajew Kary: 2 minuty
- Kiedy przegrywasz półfinał, trudno jest się podnieść. Tym bardziej że jesteś tak strasznie zmęczony - powiedział Sport.pl Julen Aginagalde, hiszpański kołowy po meczu o brązowy medal mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Katarze. Polska wygrała go po dogrywce 29:28 i zdobyła czwarty w historii medal mundialu.
Aginagalde, jak wszyscy gracze, był potwornie zmęczony, schodząc do szatni. Chętnie rozmawiał jednak także z polskimi dziennikarzami, tym bardziej że już po półtora roku gry w Vive Tauron Kielce świetnie mówi po polsku.

- Polacy mieli w meczu z wami dużo szczęścia - stwierdził jeden z dziennikarzy. - Szczęścia? Oni świetnie grają - stwierdził hiszpański kołowy.

W rozmowie ze Sport.pl przyznał, że w głowach zawodników siedział jeszcze piątkowy półfinał jego zespołu z Francją. Obrońcy mistrzowskiego tytułu przegrali z "trójkolorowymi", ale mieli ogromne pretensje do sędziów ze Słowenii, zwłaszcza za decyzje z ostatnich minut spotkania.

- Gdy przegrywasz taki półfinał, trudno jest się podnieść. Tym bardziej że jesteś tak strasznie zmęczony całym turniejem. Na pewno ten półfinał z Francją siedział nam w głowie, nie byliśmy skoncentrowani na sto procent - stwierdził Julen Aginagalde.

Na mundialu w Katarze biało-czerwoni zdobyli czwarty w historii medal mistrzostw świata. Trzy z nich to brązowe krążki (poprzednio 1982 i 2009 rok), a jeden srebrny (2007). W obecnej drużynie jest pięciu graczy, którzy zdobyli już trzeci medal mundialu - to Sławomir Szmal, Bartosz i Michał Jureccy, Krzysztof Lijewski i Karol Bielecki.

"Szyba, której nie da się zbić!", "Ręczna husaria" [MEMY PO MEDALU]
Zdjęcie Dmuchana łapka kibica reprezentacji Polski - 65314 Zdjęcie Fruit Of The Loom Koszulka Kibica Reprezentacji Polski z Orłem Zdjęcie GPOL12: Polska - skarpety
Dmuchana łapka kibica repre... Fruit Of The Loom Koszulka ... GPOL12: Polska - skarpety
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info