MŚ piłkarzy ręcznych 2015. Polska - Hiszpania 29:28. Za brąz ozłocić Szybę i Syprzaka

Polska
Szmal - Krajewski 1, Bielecki 1, Wiśniewski 4, B. Jurecki 2 (2), M. Jurecki 3, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 6, Daszek 3, Szyba 8, Chrapkowski Kary: 8 minut
Hiszpania
Sierra, Perez de Vargas - Rocas 1, Maqueda 3, Tomas 7, Entrerrios 2, Aginagalde 4, Ugalde, Rodriguez 1, Canellas, Morros de Argila, Garcia 4, Rivera 5, Guardiola 1, Dujszebajew Kary: 2 minuty
Michał Szyba i Kamil Syprzak poprowadzili Polskę do zwycięstwa nad Hiszpanią w meczu o brązowy medal MŚ w Katarze. Ale za tę wygraną wysokie oceny należą się prawie wszystkim naszym szczypiornistom.
Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie "1" oznacza występ fatalny, a "6" - perfekcyjny.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 4+

Zaczął od odbicia rzutów Maquedy i Entrerriosa, pierwszego gola wpuścił w 7. minucie, a po 10. miał 60-procentową skuteczność. Później miał długie minuty bez skutecznej interwencji, ale w najtrudniejszych momentach pomagał drużynie. Tak było choćby w dogrywce, gdy przy stanie 26:26 zatrzymał Entrerriosa. W sumie 10 obron w 38 rzutach (26 proc. skuteczności).

Piotr Wyszomirski: bez oceny

Nie zagrał.

Marcin Wichary: bez oceny

Nie zagrał

ROZGRYWAJĄCY:

Michał Jurecki: 4+

Tym razem tylko trzy gole, 50-procentowa skuteczność rzutów, sporo błędów, ale w dogrywce kapitalna współpraca z Syprzakiem. Po jego asystach kołowy zdobył dla nas dwa ostatnie gole.

Mariusz Jurkiewicz: 4

Znów bardzo waleczny w obronie i szukający nieszablonowych rozwiązań w ataku. Nie tak skuteczny, jak w ostatnich meczach, ale trudno bez niego wyobrazić sobie kadrę.

Karol Bielecki: 2+

Niestety, to nie był jego mecz. Tylko jeden gol w siedmiu rzutach, bardzo niepewny, na plus kilka dobrych podań do kolegów.

Piotr Chrapkowski: 3-

W obronie twardy, nieustępliwy, ale w ataku 0/4.

Andrzej Rojewski: bez oceny

Nie zagrał.

Michał Szyba: 6-

Znakomicie! Człowiek, który w poprzednich meczach grywał po kilka minut, wygrał nam brązowy medal. Zdobył osiem goli, w tym najważniejszego - dającego dogrywkę na dwie sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry.

SKRZYDŁOWI:

Adam Wiśniewski: 4+

4/6 w ataku, w obronie kilka zbiórek. Dobrym meczem "Gadżet" podkreślił, że te mistrzostwa były dla niego udane.

Michał Daszek: 5

Trzy gole, 100-procentowa skuteczność, ważne trafienie w dogrywce (pierwsze w niej - na 25:24). Brawo!

Robert Orzechowski: bez oceny

Zagrał zbyt krótko, by go ocenić.

Przemysław Krajewski: 3+

Trafił na 22:23 na dwie minuty przed końcem, gdy graliśmy w osłabieniu. Poza tym niewidoczny. I bardzo głupia kara w 45. minucie, przy 18:20, za utrudnianie rywalom wyprowadzenia kontry.

OBROTOWI:

Bartosz Jurecki: 4

Z dwóch karnych jednego zepsuł, ale błyskawicznie się poprawił, zbierając piłkę i dobijając. Poza tym nie grał zbyt wiele.

Piotr Grabarczyk: 4

Twardy i skuteczny w obronie. Tym razem bez niepotrzebnych wykluczeń.

Kamil Syprzak: 6-

Sześć goli w siedmiu rzutach, w tym dwa ostatnie dla Polski, na dwie i na pół minuty przed końcem dogrywki. Dziękujemy!