Polska
Skład: Szmal, Wyszomirski, Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Rojewski, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Szyba, Chrapkowski
Szwecja
Skład: M. Andersson, Sjoestrand, Persson, Olsson, K. Andersson, Kaellman, L. Karlsson, Ekberg, T. Karlsson, Fahlgren, Petersen, Barud, Oestlund, Zachrisson, Nilsson, Nielsen
Kapitan Szmal znów poprowadził Polskę do wielkiego zwycięstwa. Na wysokie oceny po zwycięstwie nad Szwecją 24:20 w 1/8 finału MŚ w Katarze zasłużyło wielu kolegów ?Kasy?, ale są też tacy, którzy swoją postawę w tym meczu muszą przemyśleć.
Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6, gdzie "1" oznacza występ fatalny, a "6" - perfekcyjny.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 5

W pierwszej połowie trzy razy zatrzymał Kallmana i obronił karnego Ekberga. Radził sobie nie tylko ze świetnymi skrzydłowymi, problemy mieli z nim absolutnie wszyscy Szwedzi. W pewnym momencie - przy naszym prowadzeniu 7:5 - miał 50 proc. skuteczności. Znakomity mecz "Kasy". I klasa nie w polu bramkowym. Kto wie, jak skończyłby się mecz, gdyby w 54. minucie wyjściem prawie do połowy boiska nie zatrzymał kontry Szwedów przy naszym prowadzeniu 19:18.

Piotr Wyszomirski: bez oceny

Nie zagrał.

ROZGRYWAJĄCY:

Michał Jurecki: 4+

W ataku 5/8, bardzo waleczny, twardy, nieustępliwy. Organizatorzy uznali go za zawodnika meczu. Ale minus za dużo prostych błędów. Po tym jak genialnie trafił ze skrzydła na 9:7, zepsuł aż pięć następnych akcji, robiąc w nich kolejno stratę, faul w ataku, znowu stratę, jeszcze raz faul w ataku i rzucając w Mattiasa Andersona. "Dzidziusiowi" czasem bardzo brakuje zimnej krwi, co nie zmienia faktu, że jest dla drużyny bezcenny.

Mariusz Jurkiewicz: 4- Zaczął niemrawo, ale wyraźnie się rozkręcał. Błysnął indywidualną akcją na 12:13, zakończył mecz kontrą na 24:20.

Karol Bielecki: 4

Był genialny w pierwszych minutach po wejściu na boisko. Od stanu 3:3 poprowadził nas do 7:5, najpierw zdobywając trzy gole, a następnie asystując przy trafieniu Daszka. Później już nie trafiał i popełniał błędy, ale w drugiej połowie znów wypatrzył Daszka w ważnym momencie.

Piotr Chrapkowski: 3

Wszedł w 40. minucie, grał krótko, dlatego był mało widoczny, ale w obronie przydatny.

Andrzej Rojewski: 2

Zaczął od dwóch nieskutecznych rzutów i faulu w ataku, a później było jeszcze gorzej. Niby przed przerwą zaliczył przechwyt i odesłał na ławkę kar Olssona, ale bilans 0/2 i dwóch strat w ataku pokazywał, że przydałby mu się wartościowy zmiennik. Takiego nie było, więc męczył się dalej. Pierwszego gola zdobył dopiero w piątej próbie. Za to w bardzo ważnym momencie - po dwóch swoich stratach z rzędu. Po golu zebrał piłkę w zamieszaniu pod naszą bramką, w ataku odesłał na ławkę kar Ostlunda, a zaraz również Kallmana i wypracował nam rzut karny. W sumie rozegrał słaby mecz, ale w końcówce pomógł drużynie.

Michał Szyba: bez oceny Wszedł za Rojewskiego pod koniec pierwszej połowy, oddał jeden rzut - nieskuteczny. Za to w ostatniej minucie ładna asysta do Bartosza Jureckiego przy golu na 10:11. W sumie zagrał za krótko, by go ocenić.

Piotr Masłowski: bez oceny

Nie zagrał.

SKRZYDŁOWI:

Adam Wiśniewski: 5

Wyszedł od początku drugiej połowy i był niezawodny. 3/3 w ataku po golu ze środka po kontrze w drugie tempo i dwóch ze skrzydła.

Michał Daszek: 3+

Zmarnował aż trzy kontry, ale pokazywał się kolegom, był aktywny i zdobył cztery bramki. Nieźle, choć mogło i powinno być jeszcze lepiej.

Robert Orzechowski: bez oceny

Nie zagrał.

Przemysław Krajewski: 2

W kontrze przy 3:3 rzucił w poprzeczkę, za chwilę oddał niepotrzebny, nieprzygotowany rzut, a kolejny błąd popełnił przy naszym prowadzeniu 8:5, gdy bezsensownie utrudniał Szwedom rozegranie rzutu wolnego. Dostał za to dwuminutową karę. Po przerwie zagrał za niego Wiśniewski.

OBROTOWI:

Bartosz Jurecki: 5

W ataku grał mało, ale kiedy się pojawił, to w ostatniej akcji przed przerwą zdobył gola i odesłał na ławkę kar Olssona. Był niezawodny w wykonaniu karnych. Trafił wszystkie cztery.

Piotr Grabarczyk: 4

Znów szybko złapał karę - w 14. minucie. Ale lepiej niż w poprzednich meczach walczył w obronie. Plus za przechwyt, po którym kontrę na 15:14 wyprowadził Wiśniewski.

Kamil Syprzak: 3+

Bił się ze szwedzkimi obrońcami, ładnie dobił rzut Michała Jureckiego na 3:3 i choć to był jego jedyny gol, zasłużył na niezłą notę. Wypracował karnego, na dwie minuty wysłał na ławkę kar Nillsona.