MŚ piłkarzy ręcznych 2015. Przed meczem z Polską Duńczycy zmieniają zawodnika

Rozgrywający niemieckiego Rhein-Neckar Löwen Mads Larsen wzmocni reprezentację Danii przed sobotnim meczem z Polską zamykającym rywalizację w grupie D na mistrzostwach świata piłkarzy ręcznych w Katarze. Początek spotkania o godz. 19, relacja Z czuba i na żywo na Sport.pl
Islandzki trener Duńczyków Gudmundur Gudmundsson zdecydował, że Mads Larsen zastąpi innego rozgrywającego, Michaela Damgaarda. Na katarskim mundialu grał on w sumie tylko niewiele ponad 21 minut, zdobywając 4 bramki na 11 rzutów. To właśnie z niego Gudmundsson korzystał najmniej ze wszystkich szesnastu zawodników.

Każdy zespół w trakcie mistrzostw może zmienić dwóch zawodników. Szkoleniowiec reprezentacji Polski Michael Biegler jeszcze nie skorzystał z takiej możliwości.

Mecz Polska - Dania zdecyduje, która z tych drużyn zajmie drugie miejsce w grupie D. Duńczykom, wicemistrzom świata i Europy, wystarczy remis, biało-czerwoni muszą wygrać. Grupę wygrają Niemcy, muszą tylko przypieczętować to zwycięstwem nad najsłabszą Arabią Saudyjską. O czwarte miejsce w bezpośrednim pojedynku zmierzą się Argentyna z Rosją.

Tabela grupy D:

1. Niemcy 4 7 114:105

2. Dania 4 6 123:100

3. Polska 4 6 108:90

4. Argentyna 4 3 102:96

5. Rosja 4 2 106:101

6. Arabia Saudyjska 4 0 68:129

W sobotę grają: Arabia Saudyjska - Niemcy (godz. 17), Rosja - Argentyna (17), Polska - Dania (19).

Chorwaci poprowadzą mecz Polska - Dania

Boris Milosevic i Matija Gubica z Chorwacji będą arbitrami spotkania Polska - Dania. Delegatami Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej nominowano Hiszpana Ramona Gallego, Brazylijczyka Salvio Sedreza i Włocha Marco Tosi Brandiego.