MŚ w piłce ręcznej 2015. Sensacja, Argentyna zremisowała z Danią!

Tego nikt się nie spodziewał. Aktualni wicemistrzowie świata i Europy Duńczycy tylko zremisowali z Argentyną 24:24 w ostatnim meczu grupy D rozgrywanych w Katarze mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. W niedzielę mistrzowie Ameryki będą rywalem Polaków. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.
24
Naszpikowani gwiazdami światowego formatu Duńczycy byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku. Wprawdzie Argentyna to nie światowy kopciuszek, na mistrzostwach świata występuje regularnie od osiemnastu lat, a wielu jej zawodników gra w ligach europejskich, ale nikt nie stawiał, że może sprawić problemy faworytowi nie tylko "polskiej" grupy D, ale i jednemu z głównych kandydatów do medalu.

I na pewne zwycięstwo Duńczyków się zanosiło - do przerwy prowadzili 13:8. Niespodziewanie w drugiej połowie rywale zaczęli systematycznie odrabiać straty. Nieco ponad minutę przed końcem przy stanie 24:23 dla Danii gwiazdor Paris Saint Germain Mikkel Hansen w sytuacji sam na sam z bramkarzem Argentyny zgubił piłkę. Trener mistrzów Ameryki wziął czas i niespełna pół minuty później wyrównali. Duńczycy nie zdołali oddać rzutu, a już po regulaminowym czasie mieli rzut wolny. Hansen nie zdołał zdobyć bramki i szczęśliwi Argentyńczycy mogli tańczyć ze szczęścia na środku boiska.

Wcześniej w meczach grupy D Rosja pokonała Arabię Saudyjską 27:17 (17:9), a Polska przegrała z Niemcami 26:29. W niedzielę o godz. 17 Polacy grają z Argentyną. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Zdjęcie ADIDAS PIŁKA RĘCZNA STABIL TRAIN LADY 2 G79745 Zdjęcie Puma Buty do piłki ręcznej Vindicate (231026_1111) Zdjęcie Spokey Siatka do piłki ręcznej HANDBALL NET
ADIDAS PIŁKA RĘCZNA STABIL Puma Buty do piłki ręcznej Spokey Siatka do piłki ręcznej
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info