M¦ piłkarzy ręcznych 2015. Polska - Niemcy 26:29. Biegler z problemami i bez recept - czego dowiedzieli¶my się z meczu

26 : 29
Informacje
M¦ piłkarzy ręcznych 2015 - Grupa D
Pi±tek 16.01.2015 godzina 17:00
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Polska
13
13
26
Niemcy
17
12
29
Składy i szczegóły
Polska
Skład:Szmal, Wyszomirski - Lijewski 7 (1), Bielecki 1, Rojewski, Wi¶niewski 1, B. Jurecki 3, M. Jurecki 5, Grabarczyk, Jurkiewicz 1, Syprzak 3, Daszek 3, Szyba, Chrapkowski 2. Kary: 10 minut.
Niemcy
Skład:Heinevetter, Lichtlein - Kneer, Gensheimer 7 (4), Sellin 1 (1), Wiencek 1, Pekeler 1, Groetzki 4, Weinhold 9, Strobel 3, Schmidt, Kraus 1, Müller, Schöngarth 1, Drux 1. Kary: 12 minut.
Michael Biegler ma problem z mózgiem drużyny, Stefan Kretzschmar nie lubi Bogdana Wenty, a Polacy, choć na razie s± bez formy, nie stracili charakteru - tego dowiedzieli¶my się z pierwszego meczu naszych piłkarzy ręcznych na M¦ w Katarze. Biało-czerwoni ulegli Niemcom 26:29. W niedziele o godz. 17 zagraj± z Argentyn±. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!
1. Problemy z mózgiem

Michael Biegler zaskoczył, wystawiaj±c na ¶rodku rozegrania Michała Jureckiego. Młodszy z braci na co dzień gra na lewym rozegraniu, a na innej pozycji został wypróbowany wobec kadrowych problemów biało-czerwonych. Niestety, szybko okazało się, że pod nieobecno¶ć w Katarze kontuzjowanego Bartłomieja Jaszki trudno będzie o znalezienie partnera do prowadzenia gry dla Mariusza Jurkiewicza. Mózg Wisły Płock niedawno narzekał na uraz pleców, możliwe, że jeszcze nie do końca uporał się z problemem i dlatego Biegler chciał go oszczędzać. Nie mógł. Po 14 minutach wystawił go na ¶rodku, a Jureckiego przesun±ł na lew± "połówkę". Efekt? Trzy pierwsze rzuty "Dzidziu¶" oddał jeszcze jako ¶rodkowy i wszystkie zmarnował. Trzy następne ze swojego miejsca na boisku zamienił na gole. PóĽniej aż tak skuteczny już nie był, ale na pewno na lewej stronie przydawał się drużynie bardziej niż na ¶rodku. A co z alternatywnym mózgiem dla Jurkiewicza? W meczowej "16" na spotkanie z Niemcami Biegler nie zmie¶cił Piotra Masłowskiego, który jest wła¶nie ¶rodkowym rozgrywaj±cym. Na ¶rodku grać może też Krzysztof Lijewski, co potwierdzał kiedy¶ w Hamburgu. Oczywi¶cie lepiej czuje się na prawej stronie, ale tam w razie potrzeby grać może też Andrzej Rojewski. Podobno dobrze. "Podobno", bo przeciw Niemcom nie miał szansy zbyt wiele pokazać.

2. Biegler to nie Bóg

Stefan Kretzschmar, w przeszło¶ci znakomity skrzydłowy niemieckiej kadry, stwierdził w przedmeczowej rozmowie z TVP, że Michael Biegler to najlepszy trener w historii polskiej kadry. Wicemistrz olimpijski, wicemistrz ¶wiata i wicemistrz Europy dodał, że jego rodak nauczył nas walczyć, że to on nadał drużynie charakteru, którego nigdy wcze¶niej nie miała. Trudno nie uznać tych słów za policzek wymierzony Bogdanowi Wencie, z którym kilka lat temu Kretzschmar skonfliktował się, gdy współpracowali w Magdeburgu. Jeszcze trudniej z tymi słowami się zgodzić. Z całym szacunkiem dla Bieglera, na razie nie osi±gn±ł jeszcze z nasz± drużyn± ułamka tego, co zdobył z ni± Wenta. Pewnie, że czas Wenty min±ł, że w pewnym momencie zaczęło mu brakować na kadrę pomysłu i odej¶ć musiał. Ale zanim z kadr± się pożegnał, z mistrzostw ¶wiata przywiózł z ni± srebro i br±z, na ME zaj±ł czwarte, a na IO - pi±te miejsce. A Biegler? Przegrywaj±c z Dagurem Sigurdssonem, wła¶nie mocno skomplikował sobie drogę do pierwszego sukcesu. Islandczyk - wiedz±c, że mamy problemy z kombinowan± obron± - wła¶nie tak± przeciw nam wystawił. Biegler nie znalazł odpowiedzi na to, czego powinien się spodziewać. Jego zawodnicy nie radzili sobie, nawet graj±c w przewagach. Momentami - jak w akcji przy stanie 15:18 i naszej przewadze liczebnej, któr± nieprzygotowanym, nieskutecznym rzutem skończył Michał Jurecki - aż żal było na to patrzeć. Nasze skrzydła, tradycyjnie już, były odcięte (pierwszy rzut z lewego oddali¶my w 35. minucie - gola zdobył Adam Wi¶niewski), z kolei ze strony rywala największe zło przyszło st±d, sk±d przyj¶ć miało. Biegler nie znalazł recepty na zatrzymanie skrzydeł rywala i Weinholda, który po rezygnacji z gry w reprezentacji Holgera Glandorfa stał się jego naturalnym następc± na prawym rozegraniu. Do momentu 8:6 dla Niemców zawodnik THW Kielc rzucił nam cztery gola przy 100-procentowej skuteczno¶ci. PóĽniej od podań próbował odcinać go Wi¶niewski, ale kiedy po jednej z akcji został wykluczony na dwie minuty, trener zrezygnował z tego pomysłu. Innego nie miał. Niemcy często cały atak opierali na Weinholdzie, który zakończył spotkanie ze znakomitym bilansem dziewięciu goli na 12 rzutów. Biegler - w odróżnieniu od Sigurdssona - zbyt długo zwlekał też ze zmian± w bramce. Szmal, który ewidentnie nie miał swojego dnia, ust±pił miejsca Wyszomirskiemu dopiero w połowie meczu. U Niemców Lichtleiner wcze¶niej zmienił Heinevettera, co wyszło rywalom na dobre.

3. Charakter rzeczywi¶cie mamy

Kretzschmar w jednym się nie pomylił - polski zespół ma charakter. Dlatego mimo wielu błędów do końca spotkania mieli¶my emocje. Drużyna słaba mentalnie pękłaby w 36. minucie. Wtedy na boisko po raz pierwszy wszedł Andrzej Rojewski i błyskawicznie wyl±dował na ławce kar, na której siedział już Piotr Grabarczyk. W efekcie przez minutę i 44 sekundy czterech Polaków musiało walczyć w polu z sze¶cioma Niemcami. A na dodatek Gensheimer miał rzut karny. Jego rzut odbił Wyszomirski, za chwilę zatrzymał go, gdy ten atakował ze skrzydła, a Lijewski cyrkow± dobitk± rzutu Michała Jureckiego zdobył gola na 17:19. Po kontrze Chrapkowskiego na 18:19 o czas w 39. minucie poprosił Sigurdsson. Gdy po trzech kolejnych minutach biało-czerwoni doszli przeciwnika na 20:20, wydawało się, że odwróc± ten mecz i odnios± zwycięstwo. Niestety, ostatecznie od charakteru ważniejsze okazały się dyspozycja dnia i organizacja gry.

Co robi± gwiazdy przed Australian Open? Niektórzy maj± dziwne pomysły [ZDJĘCIA]


Zdjęcie CASIO Cool Wave Zdjęcie TIMEX T49902 Zdjęcie Fantaste Cyfrowo analogowy sportowy wodoodporny (biały)
CASIO Cool Wave zegarek sportowy TIMEX zegarek cyfrowy sportowy Fantaste Sportowy Zegarek Cyfrowo-analogowy
SprawdĽ ceny ? Porównaj ceny ? SprawdĽ ceny ?
Ľródło: Okazje.info