MŚ w piłce ręcznej. Prasa po awansie Polek: "Francuzki miały wykonać wyrok. Ale to ofiara stała się myśliwym"

PRZEGLĄD PRASY. - Przed meczem ćwierćfinałowym rozgrywanych w Serbii mistrzostw świata Polki były skazywane na pożarcie. Francuzki miały wykonać wyrok. Ale to ofiara stała się myśliwym - czytamy w prasie po środowym meczu ćwierćfinałowym MŚ w piłce ręcznej.
Gazeta Wyborcza: "Cud dziewczyny!"

Polki w półfinale mistrzostw świata. Po wielkim meczu wygrały z francuskimi wicemistrzyniami świata 22:21 i już osiągnęły największy sukces w historii. W piątek przed Polkami mecz o finał z Serbią, która wczoraj sensacyjnie pokonała Norwegię 28:25 (15:16). Norweżki - mistrzynie olimpijskie i świata - uchodziły za faworytki MŚ, na ostatnich 15 wielkich turniejach wywalczyły 12 medali. Serbki ostatni raz w półfinale MŚ grały w 2001 r., na ostatnie cztery mundiale w ogóle się nie zakwalifikowały. Na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, które także organizowały, zajęły czwarte miejsce. Dziewczyny, co wy na to?

Rzeczpospolita: "Polski szturmują podium"

Przed meczem ćwierćfinałowym rozgrywanych w Serbii mistrzostw świata Polki były skazywane na pożarcie. Francuzki miały wykonać wyrok. Ale to ofiara stała się myśliwym. Polska wygrała 22:21 (11:8) i w piątek będzie walczyć o finał z Norwegią lub Serbią. Ich celem będzie sprawienie kolejnej niespodzianki. Chociaż, patrząc, jak grały z Francją, ciężko już mówić o sensacji. Reprezentacja Polski po prostu dołączyła do światowej czołówki.

Przegląd Sportowy: "Dziewczyny! Cud, miód, maliny!"

Trwa piękny sen reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Francja pokonana i biało-czerwone zagrają w półfinale serbskiego turnieju! - Jesteśmy w czwórce! Rozumiesz? Naprawdę zagramy w półfinale! - wykrzyczały w stanie euforii bramkarka Małgorzata Gapska i Karolina Semeniuk-Olchawa. Dziękujemy za już, czekamy na więcej!

Super Express: "Jedna bramka dała historyczny awans"

Faworytkami meczu były wicemistrzynie świata, choć ich siłę było widać jedynie w pierwszych minutach spotkania. Potem nastąpiło 11 minut, które odwróciły losy starcia. Dotychczas największym sukcesem Polek na MŚ było 5. miejsce w 1973 roku. W piątek nasze piłkarki zagrają z Serbkami o kolejny historyczny sukces - awans do finału. Jedno jest pewne - Polki są już w strefie medalowej, bo przegrani w 1/2 finału zmierzą się w meczu o brązowe medale turnieju.

Fakt: "Polki zagrają o medal!"

To brzmi jak niewiarygodny sen! Polskie szczypiornistki po dramatycznym ćwierćfinale pokonały Francję 22:21 (11:8) i w piątek będą walczyć o medale mistrzostw świata. To największy sukces w historii żeńskiej piłki ręcznej. Po końcowej syrenie Polki oszalały z radości.

Oto nasze bohaterki! Kliknij, aby zobacz galerię reprezentantek
Polki zdobędą: