Polska
Skład: Szmal, Wichary, Jaszka, K. Lijewski, Bielecki, Bartczak, Wiśniewski, B. Jurecki, M. Jurecki, Grabarczyk, M. Lijewski, Syprzak, Krajewski, Kubisztal, Szpera, Orzechowski
Serbia
Skład: Stanić, Gajić, Dragas, Sesum, Vujin, Nikcević, Toskić, M. Ilić, Radivojević, Prodanović, N. Ilić, Vucković, Mitrović, Zelenović, Stanković, Nenadić, Marsenić
Po dramatycznym meczu reprezentacja Polski pokonała Serbów 25:24. Bohaterami tym razem są Sławomir Szmal, który w decydującym momencie wybronił strzał rywali i Robert Orzechowski - zdobywca zwycięskiej bramki. Dzięki zwycięstwu jesteśmy blisko drugiego miejsca w grupie - wtedy w 1/8 finału unikniemy faworytów mundialu - Hiszpanii i Chorwacji.
Polacy nie najlepiej weszli w mecz. Od pierwszych minut mieliśmy wielkie problemy w obronie, a Serbowie z łatwością wypracowywali sobie czyste pozycje strzeleckie. Ani Szmal, ani Wichary nie byli w stanie odbić piłki w takich sytuacjach.

Po 15 minutach Serbowie odskoczyli na 5 bramek. W naszej drużynie znowu zawodziła skuteczność - Polacy kilka razy przegrali pojedynki sam na sam z kapitalnym tego dnia Staniciem. Serbski bramkarz wybronił także trzy rzuty karne. Pod koniec pierwszej części to Serbowie zaczęli się mylić w ataku i Polacy zmniejszyli stratę do dwóch bramek.

W drugiej połowie Polacy próbowali zbliżyć się do rywali. Do remisu udało się doprowadzić 10 minut przed końcem meczu. Za chwilę Jaszka wykorzystał sytuację sam na sam i Polacy wyszli na prowadzenie. Rozpoczęła się gra gol za gol.

Dwie minuty przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 24:24. W dodatku ostatnie 100 sekund Serbowie grali w osłabieniu. Nie byliśmy jednak w stanie strzelić im gola w przewadze.

Serbowie jednak także nie wykorzystali szansy - Sławomir Szmal popisał się efektowną, instynktowną interwencją i dał szanse kolegom na zdobycie zwycięskiej bramki. 17 sekund przed końcem meczu Michael Biegler wziął czas. Udało się- zwycięstwo zapewnił nam rzut Orzechowskiego równo z końcową syreną!

W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzymy się z ostatnią w tabeli Koreą Południową (relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl w sobotę o 18.00). Musimy wygrać, najlepiej jak najwyżej i liczyć na zwycięstwo Słoweńców z Serbami, remis bądź zwycięstwo Serbów więcej niż jedną bramką. Jeśli mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Serbów o miejscach w grupie zadecyduje różnica bramek ze wszystkich spotkań.