M¦ w piłce ręcznej. Polacy rozgromili Arabię Saudyjsk±

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej rozgromiła Arabię Saudyjsk± 28:14 w drugim meczu M¦ w piłce ręcznej grupy C. To drugie zwycięstwo naszych szczypiornistów. W pierwszym meczu pokonali Białoru¶ 24:22. Kolejny mecz już we wtorek ze Słoweni± o 20:15. Relacja na żywo na Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na Androida.
Skład:
Alseed, Mohammad Alsalem, Mahdi Alsalem, Almohsin, Alhabib, Alobaidi, Alharbi, Alobaidi, Alhammad, Alabas, Alzayer, Alabdulali, Alzaer, Alhannabi, Altaweel
Polska
Skład:
Szmal, Wichary - Jaszka, Lijewski, Bielecki, Bartczak, Wi¶niewski, B. Jurecki, Chodara, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Krajewski, Kubisztal, Szpera, Orzechowski
- Szczerze mówi±c, niewiele wiemy o rywalach, ale nie ma innej opcji niż nasze zwycięstwo - podkre¶lali polscy piłkarze ręczni przed meczem z Arabi± Saudyjsk±. I wyszło na to, że ta wiedza nie była im do niczego potrzebna. Bez problemu rozgromili swoich rywali.

Spotkanie zaczęło się zgodnie z przewidywaniami. Polacy szybko wyszli na prowadzenie 5:0. Pierwsz± bramkę stracili dopiero w 10. minucie. ¦wietnie w bramce spisywał się Sławomir Szmal. Pełna kontrola meczu pozwoliła trenerowi Michaelowi Bieglerowi robić zmiany i ogrywać rezerwowych zawodników. Bardzo dobrze spisywali się Krajewski i Bartczak. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Polaków 14:6.

W drugiej połowie niemiecki szkoleniowiec zdecydował się wprowadzić kolejnych rezerwowych. Na boisku pojawili się bramkarz Wichary, Bielecki, Syprzak czy Kubisztal. Cały czas zwiększali¶my przewagę, a najwięcej bramek w meczu rzucili Bartczak i Orzechowski - po 5. Rywali raz po raz rozbijał też głodny gry Bielecki. Ostatnie 10 minut to już rozprzężenie w obu drużynach, przewaga Polaków wzrosła do 12 bramek, a obie drużyny nie przykładały już uwagi do gry w obronie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 28:14.

Polacy po dwóch meczach zajmuj± drugie miejsce w grupie za Słoweni±.

Dla Arabii Saudyjskiej to już szósty występ w finałach M¦, najlepsze w historii miejsce to 19. lokata wywalczona w 2003 roku. Zespół rywali Polaków to br±zowy medalista, a zarazem gospodarz ubiegłorocznych Mistrzostw Azji. Trenerem zespołu jest Chorwat Nenad Kljajic, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku. Jego cel nadrzędny to wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w Rio, które odbęd± się za 3,5 roku. Byłby to dla tej drużyny pierwszy start w historii na tej najważniejszej imprezie sportowej.

Kontuzja Jurkiewicza

Pomeczow± konferencję prasow± po wygranym 28:14 meczu z Arabi± Saudyjsk± zdominował temat kontuzji Mariusza Jurkiewicza, która okazała się poważniejsza, niż pocz±tkowo s±dzono. - Wiele wskazuje na to, że stracili¶my nasz filar obrony - powiedział trener Biegler. Zawodnik przechodzi obecnie badania w szpitalu w Saragossie, ko¶ć ¶ródręcza może być nawet pęknięta, wszystko wyja¶ni się w najbliższych godzinach.