Sport.pl

MŚ w piłce ręcznej 2013. Nieznani poniedziałkowi rywale Polaków

- Szczerze mówiąc niewiele wiemy o rywalach, ale nie ma innej opcji niż nasze zwycięstwo - podkreślają polscy piłkarze ręczni przed poniedziałkowym meczem z Arabią Saudyjską na mistrzostwach świata. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl od 20.15.
14 : 28
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2013 - Grupa C
Poniedziałek 14.01.2013 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Arabia Saudyjska
6
8
14
Polska
14
14
28
Składy i szczegóły
Arabia Saudyjska
Skład:
Alseed, Mohammad Alsalem, Mahdi Alsalem, Almohsin, Alhabib, Alobaidi, Alharbi, Alobaidi, Alhammad, Alabas, Alzayer, Alabdulali, Alzaer, Alhannabi, Altaweel
Polska
Skład:
Szmal, Wichary - Jaszka, Lijewski, Bielecki, Bartczak, Wiśniewski, B. Jurecki, Chodara, M. Jurecki, Jurkiewicz, Syprzak, Krajewski, Kubisztal, Szpera, Orzechowski
- Grając z waszą drużyną musimy koniecznie ograniczyć liczbę strat i niedokładnych zagrań, wtedy powinno być dobrze - mówi rozgrywający Saudyjczyków Hisham Alobaidi. - Mieliśmy dobrą pierwszą połowę przeciwko Słoweńcom, a to przecież zespół, który ma w swoich szeregach wielu doświadczonych graczy. Po przerwie popełniliśmy jednak zbyt dużo błędów i dlatego ostatecznie przegraliśmy różnicą aż 10 goli (22:32) - dodał Alobaidi, zdobywca pięciu bramek.

Dla Arabii Saudyjskiej to już szósty występ w finałach MŚ, najlepsze w historii miejsce to 19. lokata wywalczona w 2003 roku. Zespół rywali Polaków to brązowy medalista, a zarazem gospodarz ubiegłorocznych Mistrzostw Azji. Trenerem zespołu jest Chorwat Nenad Kljajic, mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku. Jego cel nadrzędny to wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej do igrzysk w Rio, które odbędą się za 3,5 roku. Byłby to dla tej drużyny pierwszy start w historii na tej najważniejszej imprezie sportowej.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na obsadę bramki rywali. Mimo że Manaf Alsaeed wyróżnia się wyraźną nadwagą, nie przeszkodziło mu to w zdobyciu wyróżnienia zawodnika meczu ze Słowenią, kiedy to popisał się wieloma znakomitymi interwencjami. Wszyscy saudyjscy gracze występują na co dzień w rodzimej lidze.

Więcej o:
Komentarze (1)
MŚ w piłce ręcznej 2013. Nieznani poniedziałkowi rywale Polaków
Zaloguj się
  • cezar85

    Oceniono 9 razy 7

    szacun dla saudyjczyków
    tam nie ma z kogo wybierać bo ciężko jest znaleźć zawodników z obiema rękami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX