Tłuczyński: Kazik znakomicie czyta grę

- To utytułowany i doświadczony zawodnik - mówi Zbigniew Tłuczyński o byłym zawodniku Vive Targi Kielce Kazimierzu Kotlińskim
Kotliński po nieudanym ubiegłym sezonie dla kieleckiej siódemki znalazł się w grupie 8 zawodników, którzy musieli szukać sobie nowych pracodawców. Tym bardziej, że do Kielc przyszedł reprezentant Polski Sławomir Szmal i Kazik nie miałby szans na grę (jest jeszcze w Vive Duńczyk Marcus Cleverly). Po długich staraniach olsztyńskich działaczy ostatecznie Kazik podpisał umowę z Warmią Anders Group Społem Olsztyn.

O Kotlińskim, jednym z najbardziej doświadczonych bramkarzy w PGNiG Superlidze w samych superlatywach wypowiada się Zbigniew Tłuczyński. - Znakomicie czyta grę, umie się ustawić i świetnie współpracuje z obroną. Każdy trener chciałby mieć w swoim zespole takiego bramkarza - dodaje Tłuczyński na łamach Gazety Olsztyńskiej.

Tłuczyński ma w zespole trzech zawodników, którzy grali w Vive - Kotlińskiego, Michała Bartczaka i Damiana Moszczyńskiego. Być może dołączy jeszcze inny kielczanin: Daniel Żółtak.