Piłka ręczna. Szmal: zlali nas na goły tyłek

PRZEGLĄD PRASY. Do drużyny wicemistrza Polski przed tym sezonem dołączyli Sławomir Szmal i Grzegorz Tkaczyk. Reprezentanci Polski w wywiadzie dla Super Expressu opowiadają o kulisach przyjęcia w Vive Targi Kielce przez kolegów. - Na powitanie przyjęliśmy od każdego z chłopaków po pasie na goły tyłek - powiedział Szmal.
- Było ciężko, ale wytrzymaliśmy - dodał bramkarz reprezentacji Polski w Super Expressie

- Ja się już zadomowiłem. Od kilku tygodni mieszkam na swoim. Kielce to sympatyczne miasto, ale nie przyjechaliśmy tu zwiedzać, tylko powalczyć o awans do Champions League, mistrzostwo i Puchar Polski - powiedział drugi nowy szczypiornista Vive Kielce, Grzegorz Tkaczyk.

Sławomir Szmal, który wcześniej grał w Rhein-Neckar Loewen, z czołową polską drużyną związał się 4-letnim kontraktem. Z tego samego klubu do wicemistrza Polski został kupiony rozgrywający reprezentacji biało-czerwonych - Grzegorz Tkaczyk. 31-letni szczypiornista podpisał 3-letnią umowę.

Vive Targi Kielce w tegorocznej rywalizacji ligowej uległo niespodziewanie w finale Orlen Wiśle Płock. W rywalizacji do czterech zwycięstw było 3:1 dla płocczan.

W dniach 3-4 września Vive Targi Kielce w swojej hali zmierzą się w turnieju o dziką kartę Ligi Mistrzów. W imprezie udział wezmą oprócz gospodarzy Rhein -Neckar Loewen, francuska Dunkierka i Valladolid z Hiszpanii.

Głód piłki ręcznej u mistrzów Polski - Orlen Wisły Płock ?