Nie będzie medalu na OME

Piłka ręczna. Nieudany ostatni pojedynek drugiej fazy zadecydował o tym, że Polska z dwójką zawodników KSSPR-u Końskie nie zagra o medale Otwartych Mistrzostw Europy do lat 19 w Goeteborgu.
Po rozbiciu najlepszej w grupie C Belgii (31:14) zespół Jacka Okpisza był w dość dobrej sytuacji. Decydował rozgrywany w czwartkowy wieczór mecz z drugą w eliminacyjnej grupie C Holandią. Ostrzeżeniem dla Polaków mógł być poprzedzający go pojedynek mających dotąd na koncie komplet wygranych Czechów z "Oranje". Skończył się bowiem remisem 27:27.

Bezpośrednie starcie nie ułożyło się Polakom. Niemal od początku musieli gonić Holendrów - nie trafiali, a rywale wyprowadzali skuteczne kontry. Zbliżyć się nie udało. Tym razem na listę strzelców nie wpisał się żaden z konecczan - ani Rafał Biegaj, ani Hubert Kornecki.

W piątek o 17 biało-czerwoni zagrają o piąte miejsce z Norwegią. W małym finale Holendrzy zagrają ze Szwajcarią, a o złoto gospodarze Szwedzi z Czechami.

Holandia - Polska 30:21 (12:6)

Polska: Kapela, Małecki - Szczęsny 8, Zagała 4, Staszewski 3, Walczak 3, Abram 1, Daszek 1, Rogulski 1, Biegaj, Kornecki, Kuźdeba, Niewrzawa, Obiała, Paczkowski, Piwowarczyk.