Obie siódemki świętokrzyskiego w finałach OOM

Piłka ręczna. Obie świętokrzyskie drużyny zagrają w finałach XVII OOM ?Mazowsze 2011?. I podopieczni Tomasza Olesińskiego, i zespół juniorek młodszych Stanisławy Grzegolec odniosły w półfinałach komplet wygranych.
Ci pierwsi, występując u siebie, drobne problemy mieli tylko w starciu z najsłabszym w turnieju Lublinem. - Mamy wysoki zespół i nie bardzo leży nam ta wymuszona obrona 3-3 [tak trzeba grać w pierwszej połowie - red.]. Już w pięć minut po przerwie odrobiliśmy całą stratę - opowiada Krzysztof Stodulski, II trener gospodarzy. Jego zespół (najwięcej zawodników z Vive Targi Kielce, potem KSSPR Końskie, Korab Staszów i Wisła Sandomierz) wygrał ostatecznie pięcioma bramkami, a pozostałe dwa mecze jeszcze efektowniej (8 i 10 bramek różnicy).

Więcej, bo aż 31 trafień więcej od rywalek miały rywalizujące w Bieczu koło Gorlic juniorki młodsze. Niespodziewanie... - Przed turniejem myślałyśmy, że będziemy mocno walczyć o awans z Lublinem. Dziewczyny się jednak mocno sprężyły i z Małopolską w trzecim meczu grałyśmy tylko o prestiż. To też zespół wydaje się silniejszy od nas, ale i z nimi wygrałyśmy. Dzień wcześniej wykończył się w meczu w Lublinem [wygrana 19:18 - przyp. red.], a mój zespół to wykorzystał. W drugiej połowie prowadziłyśmy już 8 bramkami, ale gdy przyszło rozluźnienie został tylko gol przewagi - mówi Stanisława Grzegolec, trenerka kadry, której trzon stanowią wychowanki KSS-Kielce (9 z tego klubu, 3 z Buska i 2 z Olimpii Końskie). W siódemce turnieju znalazły się jej dwie podopieczne bramkarka Aleksandra Januchta i na prawym rozegraniu Katarzyna Kuranda.

W obu turniejach świętokrzyskie awansowało razem z Małopolską. Finały OOM w dniach 25-31 lipca. Juniorzy jadą do Płocka, a dziewczęta zagrają w Ciechanowie.

Wyniki kadr świętokrzyskiego

Turniej w Kielcach: Świętokrzyskie - Podkarpackie 35:25 (18:15), Świętokrzyskie - Lubelskie 42:37 (18:20), Świętokrzyskie - Małopolskie 35:27 (18:11).

Skład zespołu juniorów młodszych: Paweł Duda, Robert Janowski, Dominik Prejs - Rafał Jamioł 7, 15, 10 bramek w kolejnych pojedynkach, Wiktor Budziosz 7, 3, 6, Michał Bąk 2, 5, 9, Michał Napierała 3, 6, 3, Patryk Krupa 2, 3, 5, Albert Romański 6, 3, 0, Mateusz Mazur 4, 4, 1, Krzysztof Kowalski 1, 3, 0, Karol Buchcic 1, 0, 1, Kamil Kumorowski 1, 0, 0, Dominik Wojnowski 1, 0, 0, Tomasz Kuraś, Paweł Mróz.

Turniej w Bieczu: Świętokrzyskie - Lubelskie 34:18 (17:7), Świętokrzyskie - Podkarpackie 28:15 (16:5), Świętokrzyskie - Małopolskie 28:26 (18:13).

Skład kadry juniorek młodszych: Aleksandra Januchta, Angelika Sobczyk, Monika Kos - Katarzyna Kuranda 11, 6, 4, Daria Jurzyńska 7, 6, 3, Katarzyna Sobierajska 4, 6, 6, Aleksandra Grabowska 2, 4, 6, Daria Dziarmaga 5, 1, 5, Karolina Mochocka 2, 4, 4, Paulina Giser 1, 0, 0, Izabela Wolska 1, 0, 0, Paulina Dziurska 1, 0, 0, Aleksandra Kosmal 0, 1, 0, Paulina Chojnacka.