Trzech na Euro do Szwecji?

Piłka ręczna. Trzej świętokrzyscy zawodnicy znaleźli się w 19-osobowym składzie reprezentacji Polski juniorów, która na początku lipca rywalizować będzie w mistrzostwach Europy.
Trener Jacek Okpisz myśli o zabraniu na czempionat do Goeteborga (4-9 lipca) środkowego rozgrywającego KSSPR-u Końskie Rafała Biegaja i lewego rozgrywającego Huberta Korneckiego oraz bramkarza Vive Targi Kielce Kamila Buchcica. W rezerwie kadry z rocznika 1992 są dwaj kolejni konecczanie - rozgrywający Kamil Chyliński i skrzydłowy Wiktor Kubała oraz playmaker z kieleckiej siódemki Bartosz Wróblewski. - Ostatecznego wyboru dokonam tuż przed wylotem do Szwecji 1 lub 2 lipca. Najprawdopodobniej jednak zabiorę tam dwóch bramkarzy. Zrezygnuję też z jednego z lewych rozgrywających oraz wymienię obrotowego - zapowiada trener Okpisz.

19-stka biało-czerwonych zbiera się 14 czerwca na krótkim zgrupowaniu w Warszawie. Cztery dni później przenosi się do Centiewa, gdzie ma też zaplanowany ostatni sprawdzian (22-24.06 turniej z udziałem Turcji, Białorusi i Austrii).

Polacy na European Open U19 są w grupie D z Czechami, Austrią, Mołdawią i Estonią. - Naszym planem minimum jest wyjście do drugiej fazy, a więc zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca. Myślę, że wszystko rozstrzygnie się między Czechami, nami i Austrią. Z tymi pierwszymi rok temu przegraliśmy 10 bramkami. Z Austrią tak samo wygraliśmy przed trzema laty na turnieju Nadziei Olimpijskich na Słowacji, ale z tego co wiem poczynili od tamtego czasu ogromne postępy. Nie wolno ich zlekceważyć - uważa Okpisz.

Skład kadry

Bramkarze: Kamil Buchcic (Vive Targi Kielce), Michał Kapela (Chrobry Głogów/SMS Gdańsk), Patryk Małecki (MOS Wrocław).

Zawodnicy z pola: Rafał Biegaj (KSSPR Końskie), Hubert Kornecki (KSSPR Końskie), Michał Daszek (Sambor Tczew/SMS Gdańsk), Michał Piwowarczyk (Sokół Kościerzyna/SMS Gdańsk), Patryk Abram (Nielba Wągrowiec/SMS Gdańsk), Patryk Walczak (Kusy Szczecin/SMS Gdańsk), Łukasz Rogulski (Szczypiorniak Olsztyn/SMS Gdańsk), Krzysztof Mogielnicki (Handball Zabrze/SMS Gdańsk), Sergiusz Zagała (Viret Zawiercie), Paweł Gregor (Siódemka Legnica), Michał Obiała (Wisła Płock), Paweł Paczkowski (Wisła Płock), Mariusz Marciniak (NMC Powen Zabrze), Denis Szczęsny (TSV Bayer Dormagen, Niemcy), Oliver Staszewski (HSG Varel, Niemcy), Konrad Subocz (BSV 93 Magdeburg, Niemcy).