Młodzież Vive znów gromi w Płocku

Piłka ręczna. W drugim meczu kielczan na finałach mistrzostw Polski juniorów młodszych w Płocku powtórka z pierwszego. Vive Targi Kielce załatwia sprawę już do przerwy.
Z zadziwiającą regularnością grają dotąd w pamiętnym płockim "blaszaku" podopieczni Pawła Tetelewskiego. Na otwarcie MP w 30 minut mieli na koncie o 12 bramek więcej od Sambora Tczew (23:11; 43:24 na koniec). We wtorek kielczanie powtórzyli to z Victorią Tomaszów. Pierwszą odsłonę tego starcia wygrali 20:8. - Zagraliśmy mocno w obronie i cały czas kontrą. Po kilkunastu minutach prowadziliśmy już 11:4 i było po meczu - opowiada trener Tetelewski.

W drugiej połowie wpuścił na parkiet wszystkich rezerwowych. Ci też nie pozwolili rywalom na wiele - tomaszowianie odrobili tylko trzy bramki i przegrali ostatecznie 20:29.

W środę o 18 kielczanie grają swoją małą świętą wojnę z gospodarzami. Nie wystąpi w niej kołowy Vive Targi Kielce Filip Zimoch, który na początku drugiej połowy meczu z Victorią został ukarany czerwoną kartką za faul i odsunięty za nią od jednego spotkania.

Pewni miejsca w półfinale po dwóch meczach są podopieczni Mariana Panka z KSSPR-u Końskie. Do 38:33 z Siódemką Chełm dołożyli we wtorek 40:33 (18:17) z Zagłębiem Lubin.

W środę w południe konecczanie grają z MKS-em MOS Wrocław.

Skład Vive Targi Kielce:

Bysiak, Gruszczyński - Rączka 7 bramek w meczu z Victorią, Pięta 5, Malinowski 5, Stefaniec 4, Chełmiński 3, Jamioł 2, Zimoch 1, Fugiel 1, Piotrowski 1, Szpilski, Hader, Romański, Opoka, Chęcina.

Skład KSSPR Końskie:

Łubowski , Janowski , Pawlikowski - Sękowski 13 bramek w meczu z Siódemką, Maleszak 9, Grabarczyk 8, Napierała 5, Pilarski 4, Kamont 1, Gębski, Szczepanik, Kowalik, Kacperczyk, Kania, Mączyński, Dźwigała.