Vive już wygrywa w Płocku

Piłka ręczna. Na razie juniorzy młodsi Vive Targi Kielce na otwarcie rozgrywanych w pamiętnym ?blaszaku? mistrzostw Polski. Od zwycięstwa turniej rozpoczęła też siódemka KSSPR Końskie.
Kielczanie, podopieczni Pawła Tetelewskiego zdeklasowali pierwszego rywala. Po 10 minutach pojedynku z Samborem Tczew wygrywali 9:1, a po niespełna 20 minutach nawet 15:3. Końcowa przewaga była jeszcze większa (aż 19 bramek).

Prowadzonych przez Mariana Panka konecczan do premierowej wygranej poprowadził Robert Grabarczyk. Ten zawodnik aż 12 razy pokonał obronę Siódemki Chełm.

Mecze eliminacyjne potrwają do środy. Czwartek jest wolny, a w piątek i sobotę odbywać się będą pojedynki o poszczególne lokaty. Wszystkie w hali przy ul. Kobylinskiego 25.

Vive Targi Kielce - Sambor Tczew 43:24 (23:11)

Vive Targi Kielce: Bysiak, Gruszczyński - Fugiel 7, Stefaniec 7, Chełmiński 5, Malinowski 5, Hader 4, Pięta 4, Rączka 3, Piotrowski 3, Zimoch 2, Szpilski 2, Zielonko 1, Romański 1, Chodur, Pluciński.

Inny wynik grupy M: Wisła Płock - UKS Victoria Tomaszów 27:21 (13:13).

KSSPR Końskie - UKS Siódemka Chełmek 38:33 (20:17)

Końskie: Łubowski, Janowski, Pawlikowski 1 - Grabarczyk 12, Pilarski 8, Maleszak 8, Sękowski 4, Napierała 3, Mączyński 1, Dźwigała 1, Szczepanik, Kowalik, Kacperczyk, Kamont, Gębski, Kania.

Inny wynik grupy N: MKS MOS Wrocław - MKS Zagłębie Lubin 28:28 (15:18).