Buntić skuteczny przeciwko Barcelonie

Dentis Buntić, od 1 lipca nowy zawodnik Vive Targi Kielce zdobył siedem bramek w hitowym meczu Asobal Ligi: FC Barcelona Borges - Reale Ademar Leon.
Chorwacki prawy rozgrywający w starciu z najlepszą drużyną Hiszpanii i tegorocznym uczestnikiem Final Four Ligi Mistrzów trafił siedem razy na dwanaście prób. Miał niezłą, 58 procentową skuteczność. Trzy razy zdobył bramki z sześciu metrów (na sześć rzutów) a cztery razy z II linii (też na sześć prób). Buntić lepiej spisywał się w wyrównanej drugiej połowie, w której strzelił pięć goli. Właśnie po jego rzucie Reale Ademar 120 sekund przed końcem doprowadził do remisu 27:27. Minutę później zwycięską bramkę dla Dumy Katalonii zdobył jednak prawoskrzydłowy Victor Tomas.

Dzięki tej wygranej Barcelonę na dwie kolejki przez zakończeniem ligi dzieli już tylko punkt od zdobycia 18 w historii klubu mistrzostwa Hiszpanii. Ademar zajmuje trzecią pozycję ze stratą aż 9 oczek do Ciudad Real i 13 do Barcy.

FC Barcelona Borges - Reale Ademar Leon 28:27 (12:12)

FC Barcelona Borges: Sarić - Garcia 5, Tomas 4, Noddesbo 4, Rocas 4, Sarmiento 3, Nagy 2, Rutenka 2, Enterrios 2, Sorhaindo 1, Igropulo 1, Romero, Jermenyr.

Reale Ademar Leon: Losert - Buntić 7, Cutura 6, Stranovsky 4, Contin 3, Garcia 3, Pasarin 2, Texeira 1, Marcel 1, Krivochlykov, Chernov