KSS II gromi, Łopaciński z rekordem

Krótko o sporcie.
Lepsze o 33 bramki

- Prowadziłyśmy od początku, byłyśmy zdecydowanie lepsze w każdym elemencie gry. Mogłyśmy wygrać jeszcze wyżej... Rywalki jednak słabe, w większości jeszcze juniorki młodsze - mówi Monika Ciszek, trenerka KSS II Kielce. Jej zespół w pojedynku 13. kolejki grupy 3 II ligi piłkarek ręcznych rozbił we własnej hali zamykający tabelę Sprinter Lublin 43:10 (25:6). Kielczanki kończą sezon w piątek wyjazdowym meczem z AZS WSKFiT Pruszków.

KSS II Kielce: Wałcerz, Parandyk, Stępnik - Syncerz 7, Cieślik 6, Poborca 6, Olszowa 5, Młynarska 5, Pinda 5, Pięta 4, Skowrońska 3, Woźniak 2, Piecaba.

Czwarte i rekord

53,83 na 100 m i 1.56,53 na 200 m stylem dowolnym - takie wyniki na wielomeczu pływackim juniorów w cypryjskim Limassol uzyskał jedyny reprezentant świętokrzyskiego w kadrze Kacper Łopaciński z Foki Sandomierz. Ten pierwszy rezultat jest rekordem województwa w kategorii 16- i 17-latków. W indywidualnych startach Łopaciński był na Cyprze dwa razy czwarty, w sztafetach trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Po tym starcie otrzymał kolejne powołanie - w dniach 7-8 maja na trójmecz Polska-Czechy-Słowacja w Pradze.

Szach na olimpiadze

Od 10. miejsca Maksymiliana Szymanowicza z Victorii Kielce, 12. Aleksandra Kaczmarka (Hetman Ostrowiec) i 19. Iwony Sybis (także Victoria) w szachach rozpoczęły się świętokrzyskie starty na finałach XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych "Podlaskie 2011". Turniej w Suwałkach przyniósł województwu pierwsze 3 punkty we współzawodnictwie młodzieżowym. Pozostałe 17 dyscyplin w głównym bloku między 28 kwietnia a 8 maja.