Wygrana Stali oprotestowana. Będzie powtórka?

Piłka ręczna. Echa ostatniego ćwierćfinału play-off Stal Mielec - Warmia Anders Group Społem Olsztyn. Władze pokonanego w trzecim meczu olsztyńskiego klubu, oburzone decyzjami sędziów, złożyły protest. Decyzja władz ZPRP dotycząca pośrednio Vive Targi Kielce w piątek.
Losy spotkania rozstrzygnęły się na początku 40. minuty, gdy Paweł Albin, rozgrywający Stali, w ciągu 10 minut zdobył sześć bramek z rzędu. Choć Warmiacy niemal dwoili się, by wyrównać stan rywalizacji, to nie udało im się ostatecznie odrobić strat. Stal wygrała 28:24.

Trener Zbigniew Tłuczyński miał sporo uwag po meczu do pracy sędziów: - Trudno się gra, jeśli przez całe 60 minut musimy walczyć w osłabieniu - mówił na konferencji prasowej. - W naszych poczynaniach pojawiły się nerwy, bo przez większość czasu próbowaliśmy dyskutować z sędziami, a za to dostawaliśmy kary. Nie jedzie się na mecz 800 kilometrów po to, żeby grać ustawione zawody. Nie przegraliśmy dlatego, że byliśmy gorsi. Spotkanie prowadziła niedoświadczona para sędziów, która nie ma zielonego pojęcia, jak trzeba gwizdać.

W związku z tym władze Warmii postanowiły złożyć protest w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. - Wszyscy zauważyliśmy uchybienia, jeśli chodzi o pracę sędziów w tym meczu - mówi Leszek Dublaszewski, dyrektor klubu. - Przeanalizowaliśmy na spokojnie to spotkanie na nagraniu wideo i postanowiliśmy zareagować. Powiem szczerze, że dokładnie na minutę i 47 sekund przed końcem spotkania w zasadzie powinniśmy grać sześciu zawodników na trzech. Wtedy pięciobramkowa strata byłaby do odrobienia, a nawet moglibyśmy wygrać to spotkanie.

Czego oczekują olsztynianie po proteście? - Mecz być może zostanie powtórzony - uważa Leszek Dublaszewski. - Walkower nie wchodzi w grę, bowiem powodem są kontrowersyjne decyzje sędziów.

Decyzję Wydziału Gier i Dyscypliny ZPRP poznamy w piątek po południu. Jeśli protest nie zostanie rozpatrzony pozytywnie, kolejnym rywalem Warmii w spotkaniu o miejsca pięć-osiem będzie Zagłębie Lubin (30 kwietnia na wyjeździe i 7 maja u siebie), a Stal od piątku zacznie rywalizację z mistrzami Polski.

Ewentualny czwarty mecz ze Stalą rozegrany zostanie w najbliższy wtorek.