Tkaczyk znów skuteczny! Lwy pewnie wygrywają

Nie zwalnia tempa Grzegorz Tkaczyk. Tym razem zdobył sześć bramek a jego Rhein-Neckar Löwen wygrał na wyjeździe z TV Grosswallstadt 34:24.

Popularny Młody, który od 1 lipca będzie nowym zawodnikiem Vive Targi Kielce skuteczny był zwłaszcza w pierwszej połowie, w której zdobył aż pięć goli, co było najlepszym wynikiem w jego zespole. Po przerwie trafił już tylko raz, ale i tak obok Roberta Gunnarssona, Patricka Groetzkiego był najskuteczniejszy wśród Lwów.

Słabiej niż zwykle spisał się za to Sławomir Szmal, który został szybko zmieniony - już po 13. minutach przez doświadczonego Romingera. I właśnie ten 39-letni bramkarz był bohaterem spotkania. Bronił świetnie, przez oficjalną stronę Lwów został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem w drużynie.

Rhein Neckar Löwen zajmuje z dorobkiem 47 punktów drugie miejsce w tabeli. Tyle samo oczek ma THW Kiel, który w środowy wieczór w absolutnym hicie kolejki podejmie lidera - HSV Hamburg (52 punkty).