Buntić i Reale Ademar przegrywają walkę o półfinał

Piłka ręczna. Hiszpański Reale Ademar z nowym nabytkiem Vive Targi Kielce chorwackim rozgrywającym Denisem Buntciem przegrał pierwszy mecz ćwierćfinału Pucharu Federacji i to u siebie z niemieckim TBV Lemgo.
Gospodarze nie dali wielu powodów do radości 4,5 tys. fanów w Palacio Municipal de los Deportes. Przegrywali bowiem z niemiecką siódemką przez większość spotkania. Ostatni remis zanotowano w 18. minucie (8:8). Przewaga Lemgo była jednak bardzo skromna - jeszcze w 53. minucie wygrywało tylko jednym golem (26:25). Ważne znaczenie dla przebiegu końcówki miała czerwona kartka dla zmiennika Denisa Bunticia na prawym rozegraniu 22-letniego mierzącego 210 cm Hiszpana Angela Montoro Cabello. W przewadze Lemgo wreszcie zyskało większą zaliczkę. Końcowy wynik 31:27 (13:15) dla Niemców. Rewanż w niedzielę.

Buntić był - wspólnie z trzema innymi zawodnikami - z trzema trafieniami drugim strzelcem gospodarzy. Najlepszy niemal tradycyjnie słowacki skrzydłowy Martin Stranovsky (8 trafień).