Witalij Nat znów poza kadrą

Piłka ręczna. Siedmiu zawodników Vive Targi Kielce wypełniać będzie w środę i czwartek obowiązki reprezentacyjne. Przeciw czwórce Polaków nie tylko Uros Zorman, ale...
...i pełna hala Stożice w Lublanie. Bilety na mecz przodujących w grupie 3. prowadzonych przez Zormana Słoweńców z będącą tuż za nimi ekipą Bogdana Wenty (z mistrza Polski oprócz trenera jest także rozgrywający Tomasz Rosiński, skrzydłowy Patryk Kuchczyński oraz kołowi Piotr Grabarczyk i Daniel Żółtak) sprzedawały się świetnie i 13-tysięczny obiekt może wypełnić się do ostatniego miejsca. Początek pierwszego akordu dwumeczu (druga część w sobotę w Zielonej Górze) w środę o godz. 20.15. Transmisja w Polsacie Sport.

W innym meczu polskiej grupy miał szansę wystąpić będący w dobrej formie skrzydłowy Witalij Nat. W starciach z Portugalią jednak nie zagra, bo znów zmienił się trener ukraińskiej kadry. Zatrudnionego przed październikową potyczką z Polakami Borysa Czyżowa ponownie zastąpił Leonid Zacharow. A za jego czasów Nat zrezygnował z występów w reprezentacji...

Atmosferę w zespole narodowym Białorusi chwali po powrocie bramkarz Kazimierz Kotliński. Zajmujący ostatnie miejsce w grupie 7. zespół Jurija Szewcowa czekają - w środę i w niedzielę - pojedynki ze Szwajcarią.

Wszystkie te spotkania to eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Serbii (kwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup). Pewne na nich miejsca mają Serbowie i najlepsza drużyna świata - Francja - ale i oni nie próżnują, tylko towarzysko zagrają dwukrotnie ze sobą. Rastko Stojković i spółka sprawdzą się nad Sekwaną - pierwszy mecz w czwartek o 19 w Lens, a rewanż w sobotę o 17.15 w Montpellier.