Sport.pl

MŚ w piłce ręcznej. Bogdan Wenta: - Mamy bardzo ważne dwa punkty

- Mamy bardzo ważne dwa punkty i czekają na jest jeszcze dwa mecze, też bardzo ważne. Bo jeśli wygramy z Chorwacją, mamy trzecie miejsce w grupie i jesteśmy w pierwszej szóstce mistrzostw świata. A to oznacza awans do turnieju przedolimpijskiego - mówi trener Bogdan Wenta po zwycięstwie Polski z Serbią 27:26.
27 : 26
Informacje
MŚ piłkarzy ręcznych 2011 - Grupa II
Niedziela 23.01.2011 godzina 20:15
Wyniki szczegółowe
1 poł
2 poł
Wynik
Polska
10
17
27
Serbia
11
15
26
Składy i szczegóły
Polska
Skład:
Szmal, Wyszomirski - Kuchczyński, Tkaczyk, Tomczak 1, Bielecki 4, Siódmiak, B.Jurecki 1, Jurasik 3, Tłuczyński 10, Jurkiewicz 1, M.Lijewski 4, Rosiński 2, Zaremba 1, Grabarczyk
Serbia
Skład:
Stanic, Marjanac - Pribak, Sesum 1, Vujin 11, Nikcevic, Curkovic, Toskic 2, Ilic 2, Bojinovic 1, Markovic 3, Prodanovic 2, Stojkovic 2, Rnic, Vilovski, Vuckovic 2, Stankovic
- Szkoda, że ta ostatnia bramka Karola nie popchnęła nas dalej w mistrzostwach. Bo w półfinale są Duńczycy i Szwedzi. Zawodnicy chyba mieli w głowie te pierwsze 30 minut z meczu z Danią, widać to było w pierwszych minutach. Po twarzach i ich i naszych widać było, że te wczorajsze wyniki zrobiły krzywdę obu drużynom. Kwestią było, która z drużyn się przełamie. Pięciobramkowe prowadzenie w drugiej połowie chyba za bardzo nas uspokoiło i mogliśmy ten mecz przegrać.

To był twardy, ale czysty mecz. A kar na tych mistrzostwach jest chyba za dużo. Czasami nawet sami zawodnicy nie wiedzą, za co są karani, za co jest w faul w ataku, a za co nie.

Mamy bardzo ważne dwa punkty i czekają na jest jeszcze dwa mecze, też bardzo ważne. Bo jeśli wygramy z Chorwacją, mamy trzecie miejsce w grupie i jesteśmy w pierwszej szóstce mistrzostw świata. A to oznacza awans do turnieju przedolimpijskiego.Urodzinowy prezent Karola Bieleckiego  »


Więcej o: