Piłka ręczna. Niemcy znów lepsi

Niemcy znów pokonali Polaków, tym razem w towarzyskim meczu w Kolonii, otwierającym przygotowania do styczniowych mistrzostw świata w Szwecji. Szczypiorniści pod wodza Bogdana Wenty ulegli 22:28.

100. sponsor Vive Targów Kielce?

W przepięknej, mogącej pomieścić blisko 19 tysięcy widzów - hali Laxness Arena oba zespoły zmierzyły się po raz pierwszy od czasu pamiętnego finału mistrzostw świata z 2007 roku. Wówczas nasi zachodni sąsiedzi wygrali 29:24. Ostatni raz w towarzyskim starciu w Chicago Niemcy też byli lepsi 27:26. W środę biało-czerwoni wystąpili w dość mocno osłabionym składzie. Z powodów zdrowotnych zabrakło m.in. Michała Jureckiego, występujących w Bundeslidze: braci Krzysztofa i Marcina Lijewskich oraz Tomasza Tłuczyńskiego.

Bogdan Wenta sprawdzał wyróżniających się w PGNIG Superlidze: Mateusza Zarembę (Vive Targi Kielce), Bartłomieja Tomczaka (Zagłębie Lubin) i bramkarza Piotra Wyszomirskiego (Azoty Puławy). Zdecydowanie najlepiej z nich spisał się ten ostatni, już do przerwy obronił aż dziesięć rzutów, m.in. wyleczył z gry bombardiera Niemców - Pascala Hensa. Liderem w ofensywie był za to świetnie dysponowany Bartłomiej Jaszka, który do momentu kontuzji (25 minuta, skręcenie kostki) zdobył pięć bramek.

Jego brak był widoczny w drugiej połowie. Polacy po serii błędów stracili cztery gole z rzędu i przegrywali w 41. minucie - 15:19. I to był decydujący cios gospodarzy.

Niemcy - Polska 28:22 (13:13)

Polska: Wyszomirski, Szmal - Jaszka 5, Jurecki 5, Tomczak 3 (2), Bielecki 2, Orzechowski 2 (1), Tkaczyk 2, Zaremba 1, Jurasik 1, Siódmiak 1, Rosiński, Grabarczyk, Kuchczyński.

Katar chce zorganizować mundial w piłkę ręczną ?