Powiedzieli po meczu

Bogdan Wenta, trener Vive Targi Kielce

Gratuluję chłopakom, zagrali mocne zawody. To było 60 min walki, ale mecz był czysty. Wynik nieco złudny, bo mieliśmy spore problemy. W drugiej połowie dobrze zagrali zmiennicy: Kazimierz Kotliński i Mateusz Zaremba. Ten drugi zaskoczył chyba wszystkich, trzeba go bardzo pochwalić za atak, ale też w obronie dał radę. Dobrze rozgrywał Tomasz Rosiński. Równie istotna w tak ważnym meczu była skuteczność Mirzy Dzomby.

Philippe Gardent, trener Chambery Savoie HB

Wygrał zespół lepszy. Kielczanie byli bardziej zdyscyplinowani w ataku pozycyjnym. My jednak mamy sporo młodych zawodników. Żałujemy, że tak ułożyło się spotkanie, bo mieliśmy szansę na remis. Wszystko wiedzieliśmy o rywalu: to, że Jurasik dobrze gra z kołem - i próbowaliśmy to eliminować. Nie udało się, szkoda.

Tomasz Rosiński, rozgrywający Vive Targi Kielce

Wiedzieliśmy, że czeka nas zażarta walka. Mecz mógł się podobać, do 50. min był wyrównany. Potem nasza obrona pozytywnie zaskoczyła, Kazik świetnie bronił cały czas. Rywale chyba nieco opadli z sił, bo grali siedmioma-ośmioma zawodnikami, a my mieliśmy dłuższą ławkę. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, bo to niezwykle ważne dwa punkty.