Vive w ćwierćfinale PP

Piłka ręczna. Vive Targi Kielce pewnie awansowało do ćwierćfinału Pucharu Polski. Zespół Bogdana Wenty pokonał na wyjeździe Azoty Puławy 26:18 (13:9).
Kielczanie prowadzili od początku spotkania. Dobrze w bramce spisywał się w Kazimierz Kotliński (bronił z blisko 50 procentową skutecznością) i dzięki temu goście mogli wielokrotnie wyprowadzać kontry. W efekcie w 23. minucie mistrzowie Polski wygrywali już 13:6 i wydawało się, że rozgromią rywali. Tym bardziej, że ci oprócz rzutów z drugiej linii Tomasza Pomiankiewicza nie mieli praktycznie w ofensywie żadnych atutów. W końcówce ambitnie grającym gospodarzom udało się jednak nieco odrobić straty. - W końcowym fragmencie tej części nie wykorzystaliśmy wielu dobrych sytuacji. Świetnie bronił Maciej Stęczniewski - opowiada Tomasz Rosiński, rozgrywający kieleckiej siódemki.

Po przerwie Azotom, grającym bez kontuzjowanych Wojciecha Zydronia, Dmitro Zinczuka i Piotra Wyszomirskiego tylko raz udało się zmniejszyć straty do jednej bramki (12:13, Pomiankiewicz). Potem przewaga Vive Targi Kielce nie podlegała już dyskusji. - Potrzebny był nam taki mecz, w którym musieliśmy się sporo napracować. Dobrze broniliśmy, ale mieliśmy małe problemy ze skutecznością - dodaje Tomasz Rosiński.

Losowanie ćwierćfinałów odbędzie się 15 listopada.

W piątek o godz. 18.30 Vive Targi Kielce podejmie w meczu 10. kolejki PGNiG Superligi Nielbę Wągrowiec.

Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 18:26 (9:13)

Azoty: Stęczniewski - Pomiankiewicz 8 (2), Gowin 3, Sieczkowski 3, Sieczka 1, Siemionow 1, Szyba 1, Lasoń 1, Kus, Grzelak, Płaczkowski. Kary:12 minut.

Vive Targi Kielce: Kotliński - Nat 5, Kuchczyński 4, Knudsen 4, Rosiński 4, Jurasik 2, Dzomba 2, Stojković 2, Żółtak 1, Jurecki 1, Zaremba 1, Grabarczyk, Krieger. Kary: 18 minut (czerwona kartka z gradacji kar: Mirza Dzomba - 53. minuta).

Sędziowali: Arkadiusz Sołodko i Rafał Puszkarski (Legionowo). Widzów: 400.

Przebieg - I połowa: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5, 3:5, 3:7, 5:7, 5:9, 6:9, 6:13, 9:13. II połowa: 12:13, 12:15, 13:15, 13:17, 14:17, 14:19, 15:21, 16:21, 16:23, 17:23, 17:25, 18:25, 18:26.