We Francji bez Jachlewskiego

Piłka ręczna. Lewoskrzydłowy mistrzów Polski Mateusz Jachlewski jedynym zawodnikiem, który nie pomoże Vive Targi Kielce w niedzielnym wyjazdowym spotkaniu drugiej kolejki Velux EHF Champions League z Chambery Savoie HB (początek o godz. 15).
Do Francji wyleciało w piątek 17 z 18 zawodników, których do dyspozycji ma na ten sezon trener Bogdan Wenta, łącznie z młodym, ale mającym od początku pobytu w Kielcach pozycję nr 4 Damianem Kostrzewą. On jednak w ostatnim meczu kielczan - z MMTS-em w Kwidzynie - zdobył trzy bramki. A Jachlewski nie po raz pierwszy w tym sezonie w ogóle nie zagrał. Był to już jego trzeci (z sześciu Vive Targi Kielce) pojedynek, w którym nie wystąpił. A w pełni udany Jachlewski miał tylko jeden - uświetniony ośmiobramkową zdobyczą z Warmią Anders Group Społem Olsztyn.

Pozostali w piątkowe późne popołudnie lądowali na lotnisku w szwajcarskiej Genewie. Stamtąd do Chambery ekipa udała się już autokarem (godzina jazdy). W sobotę o 16.30 kielczanie mają zaplanowany jedyny trening przed niedzielnym pojedynkiem o arcyważne dwa pierwsze punkty w Lidze Mistrzów. We Francji mistrzów Polski nie będzie wspierać zorganizowana grupa kibiców. Ich wyjazd ze względu na małe zainteresowanie i spore koszty nie doszedł do skutku. Mecz na żywo pokaże TV4 i Polsat Sport (będzie go można zobaczyć także w internecie na stronie federacji: ehfTV.com). Tuż po starciu w Chambery w Polsacie Sport Extra na żywo od 16.45 hit drugiej kolejki LM nie tylko w naszej grupie śmierci - THW Kiel - FC Barcelona Borges (na ehfTV.com jako mecz tygodnia dostępny z angielskim komentarzem). Z ostatniego pojedynku z grupie A Celje Pivovarna Lasko - Rhein-Neckar Löwen bezpośrednią relację przeprowadzi Eurosport2 (sob. 20.15).

W piątek rozpoczęła się sprzedaż biletów na starcie kielczan z tą niemiecką siódemką (17 października o godz. 15). I pierwszego dnia rozeszła się połowa z 415 wejściówek na starcie z zespołem Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala i Grzegorza Tkaczyka.

Sport.pl zaprasza

Wyjątkowa relacja z meczu Chambery - Vive Targi Kielce na zCzuba.pl. Na żywo także na Sport.pl