Końskie lepsze od beniaminka

Piłka ręczna. Od pewnego zwycięstwa nad Grunwaldem rozpoczęła pierwszoligowe rozgrywki siódemka KSSPR-u Końskie.

Ślązacy tylko na samym początku inauguracyjnego pojedynku radzili sobie lepiej od podopiecznych Rafała Przybylskiego. W 6. min po trafieniu Wojciecha Klementynowicza prowadzili 4:2. Ale w odpowiedzi gospodarze rzucili cztery bramki z rzędu. Gdy po raz drugi konecczanom przydarzyła się taka sama seria, ostatecznie odskoczyli Grunwaldowi (z 7:7 w 15. min na 11:7 w 18.). Przewaga KSSPR-u zdecydowanie urosła jednak dopiero po przerwie. W 49. min po dwóch bramkach z rzędu skrzydłowego Wiktora Kubały wygrywali już nawet 29:19. Trener Przybylski zdecydował się wtedy na wprowadzenie na boisko młodzieży, która szybko roztrwoniła sporą część bramkowej zaliczki. W sześć minut goście zdobyli kolejnych sześć bramek i w 56. min przegrywali 26:30.

KSSPR Końskie - Grunwald Ruda Śląska 34:27 (16:13)

Końskie: Witkowski, M. Kornecki, Ratuszniak - Baturin 8, Bąk 7, Kubała 7, M. Przybylski 4, Smołuch 4, Chyliński 1, Biegaj 1, Słonicki 1, T. Napierała 1, R. Napierała, H. Kornecki.

Pozostałe wyniki 1. kolejki:

AZS Politechnika Radomska - MTS Chrzanów 40:24 (20:10),

Gwardia Opole - NMC Powen Zabrze 11:27 (5:11),

ChKS Łódź - ASPR Zawadzkie 33:37 (18:17),

Stalprodukt BKS Bochnia - Olimpia Piekary Śląskie 24:27 (12:10),

Czuwaj POSiR Przemyśl - Wolsztyniak Wolsztyn 25:30 (11:7).

Debiut Politechniki

Aż pięciu reprezentantów będzie miało Świętokrzyskie w grupie IV drugiej ligi. Do dobrze znanych ekip dołączyła nowa siódemka - AZS Politechnika Świętokrzyska. Debiutanta prowadzi trener grup młodzieżowych Vive Targi Kielce Paweł Tetelewski. W jego zespole oprócz studentów występować będą: najbardziej utytułowany zawodnik Iskry Kielce Jarosław Sieczka (w ostatnim sezonie grał w pierwszoligowym AZS-ie Politechnice Radomskiej) oraz bramkarz kieleckiej Poloniki Paweł Smagór. Obaj jednak w niedzielny wieczór nie zagrali (nie zostali jeszcze zgłoszeni).

AZS Politechnika Świętokrzyska - Wisła Sandomierz 26:47 (10:22)

Polonica Kielce - KSZO Ostrowiec 30:30 (11:14)

Polonica: Jedliński, Żabicki - B. Kutwin 10, Adach 5, M. Kutwin 4, Jankowski 3, Maćkowski 3, Dylewicz 2, Terlecki 2, Wiórkiewicz 1, K. Gawęcki, Jamioł, Putała.

KSZO: Szewczyk - Zymiera 9, Radowiecki 7, Kuc 5, Cukierski 3, Stępień 3, Szczych 2, Gajewski 1, Rogaliński, Chmielewski, Lipka, Nowak, Sitkowski.

Orzeł Przeworsk - Unia Tarnów 28:33 (14:19),

MOSM Trrol Bytom - Juvenia Rzeszów 39:38 (19:21),

Viret CMC Zawiercie - Górnik Sosnowiec 47:14 (25:10).