Vive Targi Kielce wysoko pokonało Zagłębie Lubin

Udanie zainaugurowali sezon piłkarze ręczni Vive Targi Kielce. Mistrzowie Polski pokonali w Hali Legionów Zagłębie Lubin 40:31 (19:17).
Gra drużyny Bogdana Wenty jeszcze jednak nie była taka, jakby oczekiwali kibice - zwłaszcza w pierwszej połowie. Kielczanie nie radzili sobie w obronie 3-2-1 i w 12. minucie przegrywali nawet 7:10. Już jednak do przerwy udało się obronić straty. W drugiej połowie gospodarze grali już zdecydowanie lepiej. Poprawili obronę a rywale już nie byli tak skuteczni w ataku pozycyjnym. Najwięcej bramek dla Vive Targi Kielce zdobyli Michał Jurecki i Rastko Stojković - po 7.

Vive Targi Kielce - Zagłębie Lubin 40:31 (19:17)

Vive Targi Kielce: Cleverly, Kotliński - Jurecki 7, Stojković 7, Nat 6, Kuchczyński 6, Jurasik 4, Knudsen 3, Grabarczyk 2, Rosiński 2, Żółtak 1, Krieger 1, Zaremba 1, Dzomba. Najwięcej dla Zagłębia - Bartłomiej Tomczak - 11.