Piłka ręczna. Karol Bielecki już trenuje

- Na razie mieliśmy bieganie, siłownię, więc te zajęcia nie stanowiły dla mnie żadnego problemu. Dam radę, wrócę do sportu - mówi Sport.pl Karol Bielecki. Były zawodnik Vive Kielce, który w dramatycznych okolicznościach stracił lewe oko, zaczął treningi z Rhein-Neckar Löwen.
Piłka ręczna.

Bielecki już trenuje

- Na razie mieliśmy bieganie i siłownię, więc te zajęcia nie stanowiły dla mnie żadnego problemu. Dam radę, wrócę do sportu - mówi "Gazecie" Karol Bielecki. Reprezentant Polski, który w dramatycznych okolicznościach stracił lewe oko, zaczął właśnie treningi z Rhein-Neckar Löwen.

Jeden z najlepszych rozgrywających na świecie w sobotę rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Jego radość z powrotu do pracy mąci fatalna kontuzja odniesiona podczas czerwcowego towarzyskiego meczu Polska - Chorwacja w Kielcach. W przypadkowym starciu z Josipem Valciciem doznał urazu lewego oka. Polscy i niemieccy lekarze walczyli kilka dni, ale oka niestety nie udało się uratować.

Powrót do wyczynowego sportu wydawał się niemożliwy, ale już tydzień po zdarzeniu Bielecki zapowiedział w Sport.pl, że spróbuje. I teraz to potwierdza. - Na razie mieliśmy testy wytrzymałościowo-siłowe, więc te zajęcia nie stanowiły dla mnie żadnego problemu. Podania i rzuty też nie są problemem. Zobaczymy, co będzie dalej - mówi Bielecki. Prawdziwy test już na początku tego tygodnia. - W poniedziałek rano mamy zajęcia na siłowni, a po południu zajęcia z piłkami w hali. Wówczas będę miał pierwsze odpowiedzi. Wzrok ma kolosalne znaczenie, kiedy trzeba myśleć o taktyce. Całkowitym sprawdzianem okażą się pierwsze sparingi - dodaje.

Bielecki nie liczy na żadną taryfę ulgową. - W klubie wszyscy mnie wspierają, ale nikt nie będzie patrzył, że mam tylko jedno oko sprawne. Nie będę miał żadnych forów, zresztą nawet nie chciałbym. Cieszy fakt, że w klubie na razie nie szukają nikogo na moją pozycję - mówi "Kola". Na zajęcia przychodzi w specjalnych goglach, które dostał od optyka sportowego. - Mają zabezpieczyć prawe oko, by taka kontuzja się nie powtórzyła. Są w porządku.