Złoci juniorzy KSSPR Końskie

Piłka ręczna. Podopieczni Rafała Przybylskiego po raz drugi z rzędu najlepsi w Polsce wśród juniorów młodszych. Tuż za podium u dziewcząt KSS Kielce, ósma lokata dla Vive Targi Kielce.

Dla tej grupy młodych szczypiornistów KSSPR-u Końskie to już trzecie z rzędu mistrzostwo Polski. Zaczęła przed dwoma laty złotem wśród młodzików u siebie, rok temu w Głogowie poradziła sobie, będąc młodszymi od rywali już w juniorach młodszych, a w sobotę powtórzyła ten wyczyn w Wągrowcu. Finał z Wisłą Płock był jednak trudny. Słabiej spisywała się obrona i konecczanie długo musieli gonić nafciarzy. Zaowocowało to dopiero w drugiej połowie, w której zespół z Końskich zdecydował się na indywidualne krycie Pawła Paczkowskiego. A gdy w 50. min trafił on na ławkę kar, pojedynek się rozstrzygnął. Jeszcze minutę później KSSPR przegrywał 28:32, ale potem rzucił pięć bramek z rzędu. Najlepszym zawodnikiem imprezy, nominowanym do siódemki turnieju jako lewy rozgrywający Hubert Kornecki. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza odebrał jego brat Mateusz, a dla najlepszego w drużynie Rafał Biegaj.

Ostatnia lokata w Wągrowcu po wyraźnej porażce z Agrykolą Warszawa (w tym meczu nie zagrali jednak kontuzjowani Bartosz Wróblewski i Maciej Mochocki) dla Vive Targi Kielce. A w siódemce turnieju - na środku rozegrania - Marcin Stefaniec, a "zespołowe" wyróżnienie dla Bartosza Wróblewskiego.

Do walki o brązowy medal w Rewalu stanęły kielczanki z KSS. - Ten ostatni mecz nam się nie ułożył. Zaczęłyśmy źle, bo przegrywałyśmy już 3:10. Koszalin wykorzystywał - i pod swoją i pod naszą bramką - przewagę warunków - opowiada trenerka Monika Ciszek. Mimo sześciu bramek straty po pierwszej połowie jej podopieczne podjęły pogoń po przerwie. W 44. min przegrywały tylko 16:18. Taką samą stratę miały jeszcze w 52. min - 20:22, a do tego grały w przewadze. Ale błąd w ataku zaowocował utratą ważnej bramki. I końcową porażką. - Grupa jest jednak perspektywiczna, zapewniła nam dwa finały. A wierzę, że jeszcze w przyszłości powalczą. Chciałabym, żeby tak samo jak przed dwoma laty występowały w nowym sezonie w II lidze, bo u nas nie ma z kim rywalizować - dodaje Ciszek. Wyróżnienie dla najlepszej w KSS dla skrzydłowej Anny Pindy.

KSSPR Końskie - Wisła Płock 35:34 (16:19)

Skład mistrzów Polski: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski - Piotr Krzywkowski 10, Hubert Kornecki 7, Wiktor Kubała 7, Rafał Biegaj 5, Kamil Chyliński 4, Michał Kołodziej 2, Seweryn Cieślik, Maciej Zając, Karol Jachimowski, Wojciech Włoszczyński, Jakub Soja.

KSS Kielce - AZS Politechnika Koszalin 21:26 (7:13)

KSS: Hibner, Parandyk - Pinda 11, Drabik 4, Syncerz 2, Pawłowska 2, Wierzbicka 1, Piecaba 1, Fijałkowska, Skowronska, Olszowa.

Vive Targi Kielce - Agrykola Warszawa 31:49 (15:28)

Vive Targi Kielce: Bysiak, Dziubek, Kozak - Zimoch 9, Stefaniec 6, Pięta 5, Przybylski 4, Rączka 3, Sanecki 2, Sierlecki 1, Buras 1, Chodór, Szpilski.