Finały dla Vive Targi Kielce, KSSPR

Piłka ręczna. Siódemki chłopców z Kielc oraz Końskich staną do walki o medale mistrzostw Polski juniorów młodszych.

Drużyna Vive Targi Kielce po srebrnym medalu juniorów może już dopisać sobie kolejny sukces w pracy z młodzieżą.

Choć jeszcze do ostatniego meczu turnieju w Krakowie kielczanie nie byli pewni jednego z dwóch premiowanych awansem miejsc. - Było nieoczekiwanie ciężko. Po pierwszym wygranym meczu z MMTS Kwidzyn wydawało nam się, że awans jest już w zasięgu ręki. To był nasz najgroźniejszy rywal - opowiada Paweł Tetelewski, trener Vive Targi Kielce. Komfortową sytuację jego zespołu skomplikowała wysoka porażka z drugim zespołem KSSPR Końskie 36:45. - Niespodziewana porażka... Moi podopieczni zlekceważyli przeciwnika, coś takiego absolutnie nie powinno się zdarzyć! Przecież w lidze juniorów wygraliśmy z nimi aż dziewiętnastoma bramkami. Od razu Końskie odskoczyły na trzy, cztery bramki, w nasze szeregi wkradła się nerwówka, zaczęliśmy grać szybko, a rywale kontrowali - dodaje Tetelewski.

Z gospodarzami nie było już żadnego zaskoczenia, ale pewna dziesięciobramkowa wygrana.

Co ciekawe, młodszy od pozostałych rywali o rok zespół Mariana Panka (dodatkowo trzech graczy to młodzicy!) także mógł znaleźć się w finałach. - Była szansa dokonać historycznego wyczynu, zdobyć dwa miejsca dla KSSPR. Ale sędziowanie było paskudne. W pierwszym meczu z Krakowem do przerwy arbitrzy z Radomia pomylili się aż osiemnaście razy na naszą niekorzyść, a rywali ledwie cztery. W końcówce pierwszej połowy mieliśmy 0:7, bo najpierw niesłusznie wysłali na dwie minuty Sękowskiego, a potem Pilarskiego - dwóch najlepszych zawodników! Z Kwidzynem na koniec też nie pozwolili grać, początek drugiej połowy przegraliśmy 1:8 - denerwuje się szkoleniowiec.

Na najlepszego zawodnika turnieju półfinałowego został wybrany Marcin Stefaniec, a królem strzelców został Bartosz Wróblewski (obaj Vive Targi Kielce).

Wyniki turnieju w Krakowie: Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 41:36, Kusy Kraków - KSSPR II Końskie 38:32, Vive Targi Kielce - KSSPR II Końskie 36:45, Kusy Kraków - MMTS Kwidzyn 26:26, Vive Targi Kielce - Kusy Kraków 32:25, MMTS Kwidzyn - KSSPR II Końskie 37:33.

Vive Targi Kielce: Dawid Kozak, Sebastian Bysiak, Łukasz Dziubek, Jeremi Segieciński - Bartosz Wróblewski 36 bramek w turnieju, Marcin Stefaniec 23, Filip Zimoch 17, Mariusz Piotrowski 8, Kacper Szpilski 7, Damian Pięta 7, Karol Sanecki 4, Maciej Rączka 4, Maciej Mochocki 2, Daniel Przybylski 1, Kamil Buras, Paweł Sierlecki.

KSSPR II Końskie: Kamil Pawlikowski, Radosław Lorenc, Jarosław Łubowski - Bartosz Sękowski 28, Robert Grabarczyk 26, Dawid Maleszak 23, Ernest Pilarski 14, Michał Napierała 11, Patryk Mączyński 8, Kacper Gębski, Kamil Kacperczyk, Karol Pawłowski, Tomasz Kowalik, Tomasz Kamont, Mateusz Kania.

Faworyt pewnie

Żadnych kłopotów z wywalczeniem pierwszego miejsca na turnieju w Mielcu nie mieli zawodnicy z pierwszego zespołu KSSPR Końskie. Podopieczni Rafała Przybylskiego odnieśli komplet zwycięstw - w sumie w trzech meczach wygrywając różnicą dwudziestu pięciu bramek. W dodatku zgarnęli nagrodę indywidualną - MVP turnieju został Rafał Biegaj.

Finał mistrzostw Polski odbędzie się 24-29 maja w Wągrowcu (KSSPR też złożył ofertę organizacji). Kielczanie są w grupie z Agrykolą Warszawa, Kusym Szczecin i Wisłą Płock, a konecczanie z Nielbą, MTS Kwidzyn i ChKS Łódź.

Wyniki turnieju w Mielcu: KSSPR I Końskie - Kusy Szczecin 34:27, Stal Mielec - Powen Zabrze 31:20, KSSPR I Końskie - NMC Powen Zabrze 32:25, Stal Mielec - Kusy Szczecin 23:35, KSSPR I Końskie - Stal Mielec 39:28, Kusy Szczecin - Powen Zabrze 31:20.

KSSPR I: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski - Kamil Chyliński 27 bramek w turnieju, Piotr Krzywkowski 19, Rafał Biegaj 15, Wiktor Kubała 12, Hubert Kornecki 11, Jakub Soja 8, Michał Kołodziej 8, Wojciech Włoszczyński 2, Karol Jachimowski 1, Seweryn Cieślik 1, Maciej Zając 1.