Derby dla Końskich, II liga dla Wisły

I liga piłkarzy ręcznych. W przedostatniej kolejce sezonu KSSPR Końskie lepszy od lokalnego rywala Wisły Sandomierz. Podopieczni Adama Węgrzynowskiego nie obronią się przed spadkiem.

By to było możliwe sandomierzanie musieli po raz pierwszy w sezonie wygrać na wyjeździe. Szansę walkę o byt w ostatniej serii dawały też ewentualne porażki bezpośrednich rywali - Gwardii Opole i łodzian z ChKS-u. Przeciwnicy nie "pomogli", wygrywając z wyżej notowanymi rywalami. Nie udało się też Wiśle, choć pojedynek derbowy w Stadnickiej Woli długo był wyrównany. Po kwadransie remis (5:5), pięć minut przed przerwą 10:9 dla KSSPR-u (w pierwszej połowie goście nie wykorzystali m.in. dwóch karnych), podobnie siedem minut po zmianie stron - 16:15 dla gospodarzy. Zadecydowała nerwowa końcówka w wykonaniu sandomierzan. Od stanu 22:21 ekipa Rafała Przybylskiego zdobyła pięć bramek z rzędu.

KSSPR Końskie - Wisła Sandomierz 29:22 (14:11)

KSSPR: Ratuszniak, Kornecki - Iskra 7, Baturin 4, W. Trojanowski 4, T. Napierała 4 (4), Słonicki 3, Przybylski 2, Bąk 2, R. Napierała 1, Skołuch 1, Kubała 1, Majchrzak, Fiutek.

Wisła: Skowron, Polit - Dusak 6 (1), Ogrodnik 3, Cupisz 3, Karbownik 3, Kuroś 2, Gach 1, N. Trojanowski, Guz 1, Kwiatkowski 1, Szklarski 1, Kutek 1, Kubisztal.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Olimpia Piekary Śląskie - ChKS Łódź 25:35 (11:17), Stalprodukt BKS Bochnia - AZS AWF Biała Podlaska 29:28 (18:10), MTS Chrzanów - Siódemka-Miedź Legnica 30:39 (14:20), ASPR Zawadzkie - Stal Mielec 39:44 (22:24), Gwardia Opole - AZS Politechnika Radomska 27:22 (16:11).

II liga: KSZO bez zwycięstwa

KSZO Ostrowiec - Kusy Kraków 27:28 (12:14)

KSZO: Szewczyk - Kuc 7, Radowiecki 6, Cukierski 6, Gajewski 3, Sitkowski 3, Stępień 2, Nowak, E. Szczych, Rogaliński, S. Szczych, Pałkiewicz, Lipka.

Pozostałe wyniki 18. kolejki: Grunwald Ruda Śląska - Viret CMC Zawiercie 29:21 (14:10), Górnik Sosnowiec - Czuwaj POSiR Przemyśl 24:33 (9:14). Awansem: Vive Targi Kielce II - Polonika Kielce 36:26 (13:14), Orzeł Przeworsk - Unia Tarnów 34:44 (16:22).