Jurasik z gwiazdami kontra Lwy dla Velykiego

Największe gwiazdy światowego szczypiorniaka, a wśród nich lider Vive Targi Mariusz Jurasik, zagrają w charytatywnym meczu z Rhein-Neckar Löwen. Dochód z tego wyjątkowego pojedynku trafi do rodziny zmarłego w styczniu byłego zawodnika Lwów Ukraińca Olega Velykiego.
Pieczę nad projektem sprawuje Thorsten Storm, menedżer Rhein-Neckar Löwen. Na pomysł pomocy żonie zawodnika Katarinie i jego 6-letniemu synowi Nikicie, a jednocześnie oddania hołdu znakomitemu rozgrywającego, wpadł w trakcie ostatnich mistrzostw Europy w Austrii, gdy tylko dotarła wiadomość o śmierci zawodnika.

Stormowi w krótkim czasie udało się nakłonić do występu najlepszych z najlepszych. 26 lipca o godz. 19.30 w 15-tysięcznej SAP Arenie w Mannheim prócz Jurasika kibice będę mogli zobaczyć m.in. rozgrywających Ivano Balicia (Croatia Osiguranje Zagrzeb), Nikolę Karabaticia (Montpellier HB), Sergieja Szelmenko (Czechowskie Niedźwiedzie), bramkarz Davida Barrufeta (FC Barcelona), Kaspera Hvidta (FC/AG Kopenhaga) czy skrzydłowego Jana Filipa (Kadetten Schaffhausen). Zespół gwiazd poprowadzi z ławki słynny białoruski trener, były szkoleniowiec Lwów Jurij Szewcow. Sprzedaż biletów na ten wyjątkowy mecz ruszyła w poniedziałek. Wejściówki można nabywać w internecie na stronie www.saparena.de.

Oleg Velykyj urodził się 14 października 1977 r. w Browarach na Ukrainie. Karierę zaczynał w ZTP Zaporoże. W 2001 r. wyjechał do Bundesligi do Tusem Essen. W 2005 r. na trzy sezony trafił do Rhein-Neckar Löwen. Ostatnim jego klubem był HSV Hamburg. 59 razy zagrał w reprezentacji Ukrainy (król strzelców Euro 2000). W 2005 r. przyjął niemieckie obywatelstwo. W zespole Heinera Branda wystąpił w 38 spotkaniach, w 2007 r. zdobył mistrzostwo świata. We wrześniu 2003 r. lekarze zdiagnozowali u niego czerniaka złośliwego. Chorobę udało się zatrzymać, ale w marcu 2008 r. nastąpił jej niespodziewany nawrót. Po długiej walce z nowotworem zmarł 23 stycznia w Hamburgu.