Piłka ręczna. Kolejny dreszczowiec Wenty

Kolejny horror z udziałem Bogdana Wenty i jego Vive Targi. Kielczanie przegrali w 8. kolejce Ligi Mistrzów ze słoweńskim Gorenje Velenje zaledwie jedną bramką 35:36. Trzy sekundy przed końcem karnego, którego dałby remis zmarnował Rastko Stojković.
Mistrzowie Polski prowadzili jeszcze w 50. minucie prowadzili 34:31 ale stracili cztery gole z rzędu. Porażka nic jednak nie oznacza, bo kielczanie pewni już awansu mogą rozważać na kogo trafią w fazie pucharowej. Jeśli utrzymają, a jest to niemal na 99 procent pewne - trzecią pozycję to zmierzą się z drugim zespołem z pozostałych trzech grup. A obecnie, na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupowych miejsca te zajmują mocarze: dwa najlepsze niemieckie zespoły: THW Kiel (grupa D), HSV Hamburg z braćmi Marcinem i Krzysztofem Lijewskimi w składzie (grupa C) oraz rosyjskie Chekhovskie Medwedi (grupa A). Gdyby taka kolejność utrzymała się do końca to najlepszym wyjściem dla Vive byłoby trafić na Rosjan. - Reguralnie z nimi wygrywamy, zwłaszcza reprezentacja Polski - mówi Tomasz Rosiński, rozgrywający Vive Targi. Pokonać w dwumeczu Niemców byłoby piekielnie ciężko. Kiel to finalista Champions League z ubiegłego roku a Hamburg obecnie prowadzi w Bundeslidze. Dlatego zdecydowanie najlepiej dla mistrzów Polski byłoby, gdyby wylosowali rywala z grupy A. Tam Chekhovskie wyprzedza o punkt Pevaversę Valladolid. A Hiszpanie również są w zasięgu mistrzów Polski. Gdy los wskaże przeciwnika z grupy C lub D może być duży problem z awansem do ćwierćfinału. Bo oprócz Niemców drugą pozycję może zająć tam np. Croatia Osiguranje Zagrzeb z m.in. wybierany dwukrotnie najlepszym piłkarzem ręcznym na świecie Iwanem Baliciem. A wiadomo, że z Chorwatami gra nam się ciężko. Reprezentacja Polski w styczniowych mistrzostwach Europy przegrała z drużyną znad Morza Adriatyckiego 21:24.

W weekend pozostałe mecze tej kolejki. W polskiej grupie B MKB Veszprem podejmie Rhein Neckar Lowen (z Karolem Bieleckim i Sławomirem Szmalem w składzie) a Chambery Savoie zagra u siebie z HC Bośnią BH Gas.

RK Gorenje Velenje - Vive Targi Kielce 36:35 (17:17)

Gorenje: Galjić, Skok - Cupić 10 (5), Natek 8, Simic 4, Bezjak 4, Cehte 3, Harmandic 3 (1), Zvizej 2, , Rnic 2, Stefanic, Bajram, Golcar. Kary: 0 minut. Vive TK: Kotliński, Cleverly - Stojković 11 (2), Knudsen 5, Podsiadło 4, Jurasik 4, Gliński 3, Kuchczyński 3, Rosiński 2, Żółtak 1, Konitz 1, Nat 1, Grabarczyk, Tubić, Krieger. Kary: 6 minut. Sędziowali: Alexander Bashmak, Dmitrij Frolov (obaj Rosja). Widzów: ok. 1400.