KSS przegrywa wysoko, Gedroit nie współpracuje

Ekstraklasa piłkarek ręcznych. - Przegraliśmy trochę za dużą różnicą - mówił Marek Smolarczyk, trener KSS-u Kielce, po porażce z Piotrcovią różnicą 13 trafień.
Kielecki szkoleniowiec miał rację, bo jego zespół swoją postawą w pierwszej połowie nie zasłużył na tak wysoką porażkę. - Przez 30 minut mocno walczyliśmy, graliśmy bardzo dobrze, trochę tylko szwankowały skuteczność i wyprowadzenie kontr - dodaje Smolarczyk. Jeszcze w 27. minucie KSS przegrywał tylko jedną bramką 8:9. Grał dobrze w obronie, skutecznie wyłączając piotrkowskie rozgrywające. Nie znalazł tylko sposobu na skuteczne skrzydłowe brązowych medalistek mistrzostw Polski. Hanna Strzałkowska i Kinga Polenz trafiły w tej odsłonie po cztery razy.

W drugiej, części oprócz tej ostatniej, Piotrcovia mogła zwłaszcza liczyć na reprezentantkę Polski rozgrywającą Agatę Wypych. Pomyliła się ona tylko raz na dziesięć prób. A wraz z Polenz rzuciły aż 14 z 17 bramek dla gości. Głównie dzięki nim z minuty na minutę przyjezdne powiększały przewagę. - Zabrakło nam sił, zmienniczki mało wniosły do gry - podsumował Smolarczyk. Największe pretensje może mieć jednak nie do kieleckiej młodzieży, ale do Mariji Gedroit. Litewska rozgrywająca mocno zawiodła (trzy bramki na 12 prób). Na domiar złego kolejny mecz z rzędu szwankowała jej współpraca z resztą kieleckiego zespołu. - Przeprowadziliśmy z nią już rozmowę na ten temat. Wierzymy, że wkrótce zmieni swoją postawę - mówi Grzegorz Boszczyk, wiceprezes klubu ds. sportowych.

W sobotę KSS zagra na wyjeździe z Ruchem Chorzów.

Zagłosuj już teraz. Plebiscyt Sportowy Gazety Wyborczej: Wybierz swojego ulubionego sportowca, trenera, drużynę

KSS Kielce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 16:29 (8:12)

KSS: Kawka, Wiekiera - Rosińska 5 (2), Gedroit 3, Muchocka 3, Osiak 2, Słoma 1, Kot 1, Łutaj 1, Pokrzywka, Woźniak, Olejarczyk, Porębska, Nowak. Kary: 2 minuty.

Piotrcovia: Kowalczyk, Skóra - Wypych 10, Polenz 9, Strzałkowska 4, Mijas 2, Podrygała 1 (1), Dominiak 1, Szczecina 1, Krzysztoszek 1, Waga, Szafnicka, Olek. Kary: 6 minut.

Sędziowali: Cezary Figarski, Dawid Żak (Radom). Widzów: 400.

Przebieg - I połowa: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6, 6:6, 6:8, 7:8, 7:9, 8:9, 8:12. II połowa: 8:13, 9:13, 9:14, 10:14, 10:15, 11:15, 11:16, 12:16, 12:20, 13:20, 13:22, 14:22, 14:24, 15:25, 15:28, 16:28, 16:29.