Gracze Vive nie zagrają o medale Akademickich Mistrzostw Świata w piłce ręcznej

Drugiej porażki w eliminacjach doznała reprezentacja Polski na Akademickich Mistrzostwach Świata w Gdańsku. Oznacza ona wyeliminowanie zespołu Wojciecha Nowińskiego z trójką graczy Vive z walki o medale.

By nie stracić szansy, Polacy musieli ograć wyprzedzających ich Węgrów. Po raz pierwszy w tym turnieju wygrali nawet pierwszą połowę - w 18. minucie prowadzili już 10:6, ale do przerwy było tylko 13:12. Rywale szybko odrobili straty, a dzięki udanej końcówce wygrali 26:24. W polskim zespole najskuteczniejszy z 6 bramkami był Mikołaj Szymyślik. Tylko o jedno trafienie mniej miał nowy nabytek Vive Mateusz Jachlewski, który rzucał z 50-procentową skutecznością. Udział dwóch kolejnych zawodników kieleckiej siódemki był bardzo skromny - Tomasz Mochcki nie oddał rzutu na bramkę Węgrów, a bramkarz Marek Kubiszewski wyszedł tylko do obrony jednego rzutu karnego (nie udało się).

Po porażce z Węgrami Polacy spadli na piąte, przedostatnie miejsce w grupie B. W sobotę na zakończenie eliminacji zagrają z zamykającą tabelę Chorwacją. Gdańskie mistrzostwa kończą się w niedzielę.