Lijewski zrezygnował z gry w reprezentacji Polski. Kolejne gwiazdy szykują się do odejścia

Krzysztof Lijewski podjął decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. To kolejny po Bartoszu Jureckim i Adamie Wiśniewskim zawodnik, który zrezygnował z gry dla drużyny narodowej.
O tym, że przygoda Lijewskiego z reprezentacją dobiega końca, mówiło się głośno już po igrzyskach olimpijskich w Rio. Teraz 33-latek potwierdził, że nie zamierza dłużej występować w kadrze. Zdaniem zawodnika nie prezentuje on już odpowiednio wysokiego poziomu, by móc rywalizować na arenie międzynarodowej z najlepszymi.

To prawdopodobnie nie ostatnie pożegnanie z kadrą, jakie czeka nas w tym roku. Do reprezentacyjnej emerytury przymierzają się także Sławomir Szmal i Karol Bielecki. Ten pierwszy o podjętej decyzji ma poinformować w najbliższym czasie na specjalnej konferencji prasowej. Bielecki daje sobie czas do grudnia - na chwilę obecną nie wie jeszcze, co zamierza.

Lijewski w reprezentacji grał od 2003 roku. Jego największe sukcesy z kadrą to srebrny (2007 rok) i dwa brązowe medale mistrzostw świata (2009, 2015).FIFA wybiera najpiękniejszą bramkę roku. Ale gole! Mamy swojego faworyta [WIDEO]