Kwalifikacje piłkarzy ręcznych do igrzysk w Rio. Polska - Macedonia 25:20. Drużyna na piątkę [OCENY]

Bombardier Bielecki, ściana Szmal, pędzący na biegu terenowym Michał Jurecki - w wygranym 25:20 meczu z Macedonią nasi piłkarze ręczni pokazali to, z czego są znani. Dlatego zasłużyli na wysokie noty. W sobotę, w drugim meczu gdańskich kwalifikacji do Rio, Polska zagra z Chile. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 5

Odbił dwa karne, kilka razy zastopował Macedończyków w beznadziejnych wydawałoby się sytuacjach, jedną z kontr rywala zatrzymał, wybiegając do lecącej piłki prawie na połowę boiska. Czyli typowy "Kasa". Kiedy mieliśmy 10-minutowy przestój trzymał nam wynik.

Marcin Wichary: bez oceny

Grał zbyt krótko.

ROZGRYWAJĄCY:

Karol Bielecki: 5

Wszedł na boisko dopiero po kwadransie, rozpędzał się powoli, ale jak już zaczął trafiać pod koniec pierwszej połowy, to do końca meczu był niemal bezbłędny. Siedem bramek, chyba tylko raz zatrzymany przez macedońskiego golkipera.

Michał Jurecki: 5

Niezastąpiony, jak zwykle przebojowy, pięknie rzucający i asystujący. Do czterech trafień dołożył twardą walkę w obronie i motywowanie drużyny oraz dopingujących ją kibiców. Dostał nagrodę dla najlepszego gracza meczu. Zasłużył.

Piotr Chrapkowski: 3

Niewidoczny.

Piotr Masłowski: 3+

Zmiennik Przemysława Krajewskiego na środku rozegrania. Gorszy, ale to nie znaczy, że zły, choć bez bramki. Warto dawać mu kolejne szanse.

Krzysztof Lijewski: 4+

Trzy bramki, aktywny na swojej, prawej połówce, przydał się nawet w kontrze.

Andrzej Rojewski: bez oceny

Próbowany na prawym skrzydle, ale nie dostawał podań i w sumie nie grał zbyt długo.

Michał Szyba: 3-

Jedna bramka, ale też trochę nieudanych akcji w ofensywie, a w obronie średnio. "Nie jest najlepszym obrońcą świata" - podsumował go trener Tałant Dujszebajew.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 3+

Dwa trafienia, ale też powrót do irytujących, zbyt efektownych, a przez to nieefektywnych wykończeń akcji, co serwował nam już w trakcie mistrzostw Europy.

Mateusz Jachlewski: 3

Powrót do kadry po czterech latach. Raczej bezbarwny, nie zaistniał w ofensywie.

Adam Wiśniewski: 4-

Bardzo przydatny w obronie, w ataku jedno trafienie.

Przemysław Krajewski: 5

Cztery bramki i kilka podań godnych środkowego rozgrywającego z wieloletnim stażem. A przecież to skrzydłowy, który dopiero zaczyna grać na nowej pozycji.

OBROTOWI:

Kamil Syprzak: 3+

Zaskakujące, że nie był podstawową opcją. Ale kiedy wchodził, ściągał na siebie uwagę macedońskiej obrony. Szkoda, że zdobył tylko jedną bramkę.

Bartosz Jurecki: 4

Podstawowy kołowy w ataku. Jak zwykle, siła spokoju. Dwie bramki, jeden zmarnowany rzut karny.

Mateusz Kus: 4

Dobry debiut w reprezentacji. W obronie stał twardo, a kiedy boiskowe wypadki rzuciły go do ataku (nie zdążyliśmy zmienić), to też potrafił się odnaleźć - wywalczył rzut karny.