ME piłkarzy ręcznych 2016. Polska - Francja 31:25. Arcymistrzowie zaKasowani! [OCENY]

Sławomir ?Kasa? Szmal obronił aż 17 rzutów mistrzów olimpijskich, świata i Europy, zasłużenie zdobywając tytuł MVP meczu, w którym Polska pokonała Francję 31:25. Genialnie zagrali również jego koledzy. Najwyższe oceny po takim popisie sypią się jak w klasie prymusów.

Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 6

W pierwszej połowie odbił aż osiem rzutów z 20 (40 proc. skuteczności), w tym jednego z dwóch karnych. Imponował szczególnie do 20. minuty, dzięki jego interwencjom odjeżdżaliśmy arcymistrzom coraz bardziej. Po przerwie po raz drugi pozwolił kolegom zbudować przewagę. W sumie odbił 17 z 42 rzutów (40 proc.), w tym dwa karne. Dla porównania wielki Thierry Omeyer obronił 11 z 42 rzutów (26 proc.).

Piotr Wyszomirski: bez oceny

Nie zagrał.

ROZGRYWAJĄCY:

Krzysztof Lijewski: 5

Kiedy Francuzi zmniejszyli dystans z 8:14 na 12:14 miał trzy z rzędu nieudane akcje - niecelny rzut, faul w ataku i kroki. Ale - wiadomo - ten się nie myli, kto nic nie robi, a prawy rozgrywający od początku meczu robił wszystko, żeby pomóc drużynie. Cały czas pod grą, i kreujący sytuacje, i sam szukający pozycji do rzutów. Pięć goli na dziewięć prób (56 proc. skuteczności).

Michał Szyba: 3

Bez gola, dwa nieudane rzuty. Grał w sumie sporo, bo aż 25 minut. Nie bardzo odciążył Lijewskiego.

Rafał Gliński: bez oceny

Grał za krótko, by go ocenić.

Bartosz Konitz: bez oceny

Rzucił jedną bramkę, miał 50 proc. skuteczności, ale grał za krótko, by go ocenić.

Michał Jurecki: 5

Niby tylko dwie bramki na cztery rzuty, ale znów świetnie napędzał nasze ataki, znów niesamowicie walczył. To lider zespołu.

Karol Bielecki: 6

Zaczął rewelacyjnie, na 4:1 wyszliśmy po jego trzech bombach, w pierwszej połowie oddał aż dziewięć rzutów, trafił pięć razy. Bardzo odważny, po prostu stary, dobry Karol-bombardier. A w drugiej połowie jeszcze lepszy - rzucał w niej cztery razy i cztery razy trafił. W sumie 9/13, 69 proc. skuteczności. Ukłony!

Piotr Chrapkowski: 4+

W ataku jeden gol z dwóch rzutów, w obronie bardzo twardy.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 4

30 minut bez rzutu, nawet bez gola. Ale było go widać. Też pracował na to zwycięstwo.

Jakub Łucak: 4

W ataku 1/2, zagrali z Daszkiem po połowie, wypadli podobnie.

Przemysław Krajewski: 6-

Minus tylko za pierwszy rzut ze skrzydła - w Omeyera. Później kapitalny. W ataku 6/8, w obronie bardzo przydatny, waleczny. Nie zszedł z boiska nawet na sekundę.

Adam Wiśniewski: bez oceny

Nie zagrał.

OBROTOWI:

Kamil Syprzak: 6

Znów 6/6. Chyba nie robi mu różnicy, przeciw komu gra. Jest niesamowicie spokojny, pewny swego. Gra jak rutyniarz, a przecież w tym roku skończy dopiero 25 lat.

Piotr Grabarczyk: 5

Tym razem dostał dwa wykluczenia, ale musi być coś za coś - bił się z Francuzami wspaniale. A ozdobą meczu taką jak interwencje Szmala czy bomby Bieleckiego może jego popisowa akcja z pierwszych minut, gdy na "ofens" złapał Nikolę Karabaticia.

Maciej Gębala: bez oceny