ME piłkarzy ręcznych. Polacy poznali dwóch rywali w kolejnej rundzie

Norwiegia i Chorwacja zapewniły sobie awans z grupy B do dalszej fazy rozgrywanych w Polsce mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Grupa ta połączy się z trzema najlepszymi zespołami grupy A, z której po Francji i Polsce awansowała też Macedonia.
W poprzedzającym pojedynek Polska - Francja meczu o trzecie miejsce w gr. A Macedonia zmierzyła się z Serbią. Zwycięzca zapewniał sobie awans, remis premiował Macedończyków. Po niezwykle wyrównanym pojedynku i emocjonującej końcówce skończyło się 27:27 (13:13), a gola na wagę awansu zdobył równo z końcową syreną macedoński lewoskrzydłowy Dejan Manaskov.

Arcyciekawa jest sytuacja w grupie B, w której po dwóch kolejkach wszystkie drużyny miały po jednym zwycięstwie. W pierwszym wtorkowym meczu Norwegia pokonała Białoruś 29:27 (12:13), zapewniając sobie awans, a także... Chorwacji, która gra dalej bez względu na wynik wieczornego spotkania tej drużyny z Islandią. Jeśli Chorwacja wygra swój mecz z Islandią, to do kolejnej rundy awansuje też Białoruś. Zwycięstwo i remis Islandii kwalifikują drużynę z wyspy gejzerów.