ME piłkarzy ręcznych 2016. Polska - Macedonia 24:23. Szmal znów zamurował, Jurecki i Syprzak stworzyli superduet [OCENY]

Macedonia
Dupjacanec (10), Ristovski (16), Georgievski (22), Jonovski (9), Kuzmanovski (27), F. Lazarov (23), K. Lazarov (7), Manaskov (3), N. Markoski (17), V. Markoski (14), Mirkulovski (13), Mitkov (8), Mojsovski (18), Ojleski (26), Pesevski (33), Pribak (21), Stoilov (5)
Polska
Szmal (1), Wyszomirski (16), Bielecki (8), Daszek (26), Gliński (19), Grabarczyk (18), Chrapkowski (49), B. Jurecki (13), M. Jurecki (15), Konitz (17), Krajewski (6), Lijewski (3), Łucak (29), Syprzak (23), Szyba (45), Wiśniewski (11)
Sławomir Szmal znów zamurował bramkę wtedy, kiedy drużyna potrzebowała tego najbardziej, a duet nie do zatrzymania stworzyli Michał Jurecki i Kamil Syprzak. To oni byli najlepszymi zawodnikami reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych w wygranym 24:23 meczu z Macedonią. Podopieczni Michaela Bieglera są już pewni awansu do drugiej fazy turnieju. We wtorek zagrają z Francją o pierwsze miejsce w grupie A. Relacja na żywo w Sport.pl o godz. 20.30
Zawodników oceniamy w szkolnej skali 1-6.

BRAMKARZE:

Sławomir Szmal: 5

W pierwszych 10 minutach zanotował trzy obrony, a później do końca pierwszej połowy już tylko jedną. Po przerwie zatrzymał siedem rzutów Macedończyków, m.in. karnego Kiryła Lazarowa w 49. minucie, gdy prowadziliśmy 20:18. Po jego paradach zbudowaliśmy przewagę, której już nie straciliśmy, mimo bardzo słabej końcówki. W sumie 11 obron na 34 rzuty, 32 proc. skuteczności.

Piotr Wyszomirski: bez oceny

Nie zagrał.

ROZGRYWAJĄCY:

Krzysztof Lijewski: 4-

Bez goli, bez dobrych podań, niewidoczny aż do 20. minuty. Wtedy popisał się asystą przy bramce Syprzaka, ale na przerwę schodził tylko z nią i z aż trzema stratami. W drugiej połowie już dużo lepszy, skuteczność 100-procentowa przy czterech rzutach, w sumie też dwie asysty, przechwyt i cztery straty. Gdyby się nie obudził, pewnie nie byłoby zwycięstwa.

Michał Szyba: bez oceny

Grał zbyt krótko.

Rafał Gliński: 2+

Jeden rzut, bez gola, dwie straty, ani jednej asysty. Starał się, oczywiście. Ale to za mało jak na 19 minut gry.

Bartosz Konitz: bez oceny

Nie zagrał.

Michał Jurecki: 5

Najważniejszy zawodnik. Pięć goli (na dziewięć rzutów), w tym jeden nawet z koła. Do tego aż sześć asyst, świetnie rozumiał się z Kamilem Syprzakiem. No i znów widzieliśmy, że motywator z niego taki, jakiego pozazdrościć mogą nam wszystkie inne drużyny.

Karol Bielecki: 3-

Niestety, dużo błędów. Dwa gole na pięć rzutów, jedna asysta, ale aż trzy przechwyty. Niepewny, a na lewym rozegraniu przydałby się w lepszej formie, skoro Michał Jurecki został przesunięty z tej pozycji na środek.

Piotr Chrapkowski: 3+

W sumie bił się w obronie przez pół godziny, w 56. minucie skończył, bo dostał trzecią dwuminutową karę. Na pewno może i powinien grać lepiej.

SKRZYDŁOWI:

Michał Daszek: 2-

Najmłodszy zawodnik naszej drużyny do rzutów składa się niezwykle efektownie, w powietrzu zawisa jak Michael Jordan. Szkoda tylko, że jest tak nieskuteczny. Po zapisie 3/7 z Serbią tym razem miał 0/2. Szybko został zmieniony przez Jakuba Łucaka, później na chwilę wrócił, ale się nie poprawił.

Jakub Łucak: 3

Jeden rzut, jeden gol. Szkoda, że nie więcej, bo grał przez 35 minut.

Przemysław Krajewski: 2-

Najpierw rzucił w bramkarza, później popełnił faul w ataku, kolejną akcję chciał koniecznie kończyć rzutem zza pleców, przez co znów przegrał pojedynek z Ristowskim. Zmieniony przez Adama Wiśniewskiego już w 9. minucie.

Adam Wiśniewski: 4

W meczu z Serbią był naszym jedynym zawodnikiem, który nie zagrał nawet przez chwilę. Teraz szybko musiał ratować sytuację, zmieniając Krajewskiego. Bardzo dobrze walczył w defensywie, utrudniał życie Lazarowowi. W ataku asysta i 2/4, trafił po zejściu do środka i z kontry, szkoda że ani razu ze skrzydła.

OBROTOWI:

Bartosz Jurecki: 5

Wchodził tylko na karne. Miał cztery, wykorzystał wszystkie. Bezbłędny w ich wykonywaniu był też w spotkaniu z Serbią. A do trafień dodaje wspaniałą radość, którą porywa trybuny.

Kamil Syprzak: 5+

MVP meczu. Sześć rzutów i sześć goli. Wykorzystywał i swoje warunki fizyczne, i spryt, jakiego przy wzroście 208 cm i wadze 116 kg naprawdę mu nie brakuje.

Piotr Grabarczyk: 4+

Dużo lepsza postawa niż w pierwszym meczu. Nasz specjalista od obrony znów unikał dwuminutowych kar (dostał tylko jedną), ale w zatrzymywaniu rywali był twardszy i skuteczniejszy niż ostatnio.