ME piłkarzy ręcznych. Francja - Serbia. Karabatić gorszy niż Siódmiak

26 : 36
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2016 - Grupa A
Niedziela 17.01.2016 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Serbia
16
10
26
Francja
19
17
36
Składy i szczegóły
Serbia
Djukanović, Stanić - Pusica, Sesum, Nikcević, Marjanović, Djukić, Nenadić, Bosković, Rnić, Beljanski, Zelenović, Abutović, Marsenić, Orbović, Elezović.
Francja
Gerard, Omeyer - Remil, Nyokas, Narcisse, Honrubia, L. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, N. Karabatić, Fabregas, Derot, Porte, Kounkoud.
Nikola Karabatić, najlepszy piłkarz ręczny świata ostatnich lat, mógł rzucić gola podobnego do tego, którym do historii polskiego szczypiorniaka przeszedł Artur Siódmiak. Ale Francuz nie trafił do pustej bramki Serbów. O godz. 20.30 w drugim meczu drugiej kolejki grupy A Polska zagra z Macedonią. Relacja na żywo w Sport.pl
Była 11. minuta, Serbia grała w osłabieniu, więc jej trener wycofał z bramki Darko Stanicia, by wprowadzić dodatkowego zawodnika do gry w ataku pozycyjnym. Francuzi przechwycili piłkę rozgrywaną przez rywali i Karabatić widząc pustą bramkę zdecydował się na rzut. Próbował trafić, będąc 10 metrów od własnej bramki - prawie z tego samego miejsca, co Artur Siódmiak w ostatnich sekundach meczu Polski z Norwegią o półfinał MŚ 2009. Ale as "trójkolorowych" nie trafił - piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i potoczyła do narożnika boiska. Z autu wznowili Serbowie. W tym momencie przegrywali 4:7.

Po spotkaniu Francja - Serbia swój drugi mecz w mistrzostwach rozegra Polska.

Niecelny rzut Karabaticia wyglądał tak:A tak wyglądała niezapomniana akcja Siódmiaka:

Zaczęły się mistrzostwa Europy! Wielkie emocje od samego początku! [ZDJĘCIA]