ME piłkarzy ręcznych. Francja - Serbia. Karabatić gorszy niż Siódmiak

Nikola Karabatić, najlepszy piłkarz ręczny świata ostatnich lat, mógł rzucić gola podobnego do tego, którym do historii polskiego szczypiorniaka przeszedł Artur Siódmiak. Ale Francuz nie trafił do pustej bramki Serbów. O godz. 20.30 w drugim meczu drugiej kolejki grupy A Polska zagra z Macedonią. Relacja na żywo w Sport.pl
26 : 36
Informacje
ME piłkarzy ręcznych 2016 - Grupa A
Niedziela 17.01.2016 godzina 18:15
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Serbia
16
10
26
Francja
19
17
36
Składy i szczegóły
Serbia
Djukanović, Stanić - Pusica, Sesum, Nikcević, Marjanović, Djukić, Nenadić, Bosković, Rnić, Beljanski, Zelenović, Abutović, Marsenić, Orbović, Elezović.
Francja
Gerard, Omeyer - Remil, Nyokas, Narcisse, Honrubia, L. Karabatić, Mahe, Abalo, Sorhaindo, Guigou, N. Karabatić, Fabregas, Derot, Porte, Kounkoud.
Była 11. minuta, Serbia grała w osłabieniu, więc jej trener wycofał z bramki Darko Stanicia, by wprowadzić dodatkowego zawodnika do gry w ataku pozycyjnym. Francuzi przechwycili piłkę rozgrywaną przez rywali i Karabatić widząc pustą bramkę zdecydował się na rzut. Próbował trafić, będąc 10 metrów od własnej bramki - prawie z tego samego miejsca, co Artur Siódmiak w ostatnich sekundach meczu Polski z Norwegią o półfinał MŚ 2009. Ale as "trójkolorowych" nie trafił - piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i potoczyła do narożnika boiska. Z autu wznowili Serbowie. W tym momencie przegrywali 4:7.

Po spotkaniu Francja - Serbia swój drugi mecz w mistrzostwach rozegra Polska.

Niecelny rzut Karabaticia wyglądał tak:A tak wyglądała niezapomniana akcja Siódmiaka:

Zaczęły się mistrzostwa Europy! Wielkie emocje od samego początku! [ZDJĘCIA]


Więcej o: