Sport.pl

Piłka ręczna. Niewidomy kibic wysłał maila do szczypiornistów, teraz pogratuluje im osobiście!

Tomasz Matczak, 47-letni niewidomy kibic, wysłał bardzo emocjonalnego maila do Związku Piłki Ręcznej w Polsce, w którym pogratulował i podziękował polskim szczypiornistom, którzy przywieźli z Kataru brązowy medal. List tak poruszył działaczy, że kibic dostanie szansę osobistego pogratulowania medalistom w Pałacu Prezydenckim.


Niedawno zakończone mistrzostwa świata w piłce ręcznej w Katarze przyniosły milionom Polaków ogromną dawkę emocji. Przed turniejem chyba tylko najwięksi optymiści wróżyli Polakom powrót do kraju z medalem, a jednak po pokonaniu Hiszpanów podopieczni Michaela Bieglera zgarnęli brązowe krążki.

Jednym z tych, którzy najbardziej przeżywali sukces naszych szczypiornistów, był Tomasz Matczak, 47-letni niewidomy kibic, którego sukcesy naszych piłkarzy ręcznych tak poruszyły, że zdecydował się wysłać e-mail do związku z gratulacjami dla drużyny.

W ZPRP list również spotkał się z pozytywnym odbiorem. Najpierw tekst trafił na stronę związku. Poprosiliśmy o możliwość opublikowania go na Sport.pl. - Zadzwoniliśmy do autora, który oczywiście bardzo się ucieszył. Ponadto zdecydowaliśmy się zaprosić go do Pałacu Prezydenckiego na wtorkowe spotkanie drużyny z prezydentem Bronisławem Komorowskim - powiedział przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Ręcznej Marek Skorupski.

Poniżej przedstawiamy treść wspomnianego maila.

"Szanowni Państwo,

Nazywam się Tomasz Matczak, mam 47 lat i jestem niewidomy. Mam świadomość, że podobnych listów mogą Państwo otrzymać wiele, lecz mimo wszystko piszę. Nie mam innego pomysłu na dotarcie do naszych reprezentantów, jak kontakt z oficjalnej strony Związku Piłki Ręcznej. Chciałbym za Państwa pośrednictwem pogratulować całej drużynie wspaniałego występu na katarskim mundialu, lecz przede wszystkim podziękować za moc emocji i wzruszeń.

Nie mogę widzieć tego, co dzieje się na boisku, lecz proszę mi wierzyć, że każdą sekundę meczu przeżywam jak każdy kibic. Śledziłem z zapartym tchem pojedynki Polaków. Przegrane łykałem z goryczą, ale i nadzieją, że w następnym meczu los się odwróci i nie pomyliłem się. Po końcowych syrenach pojedynków ze Szwecją, Chorwacją i Hiszpanią krzyczałem i śpiewałem z radości! Nie ukrywam, iż po przegranej w półfinale zamierzałem nie oglądać meczu o brązowy medal, ale pomyślałem sobie, że tyle wzruszeń zawdzięczam polskiej drużynie, iż zdradą byłoby opuszczenie jej w takim momencie. Jestem bardzo dumny, że mogę kibicować tak wspaniałym zawodnikom!

Jeśli jest to możliwe, to proszę o pokazanie tego e-maila naszej wspaniałej drużynie. Nie wiem, jak wygląda Sławek Szmal, nie wiem, jak wygląda Michał Jurecki ani Michał Szyba, nie mam pojęcia, jak wygląda cała reszta drużyny, ale jestem każdemu wdzięczny za to, co mogłem przeżywać przez ostatnie kilkanaście dni. Uniosłem wysoko ręce, gdy Michał Szyba trafiał na 3 sekundy przed końcową syreną, zaciskałem triumfalnie pięści, gdy Sławomir Szmal popisywał się kapitalną interwencją w tym samym meczu i choć nie mogłem zobaczyć ani tej parady, ani bramki Michała Szyby, to czułem nieopisaną radość. Nie ukrywam, że miałem w swoich oczach łzy, gdy dziennikarz TVP przeprowadzał wywiad z zawodnikami po meczu z Hiszpanią, a Sławek Szmal krzyczał "panowie, mamy medal!". Miałem łzy w oczach i choć te oczy nie widzą, to mogą przynajmniej ronić łzy wzruszenia i radości.

Gorąco i z całego serca dziękuję polskiej reprezentacji!!!!!!!!

Tomek Matczak"


Więcej o:
Komentarze (34)
Piłka ręczna. Niewidomy kibic wysłał maila do szczypiornistów, teraz pogratuluje im osobiście!
Zaloguj się
 • totti111

  Oceniono 647 razy 633

  Piękne! takim kibicem być! aż sam się wzruszyłem...

 • becket1221

  Oceniono 524 razy 500

  super że będzie mógł się spotkać z piłkarzami ręcznymi

 • waldic60

  Oceniono 475 razy 455

  To jest .... po prostu wzruszające
  Przy czytaniu łza się w oku kręci...

 • yendrol

  Oceniono 237 razy 233

  Piękne! Brawo Panie Tomku. Jest Pan nie tylko świetnym kibicem ale przede wszystkim wspaniałym człowiekiem. Najwyższe stopnie życiowego podium są dla takich ludzi jak Pan.

 • bielanczyk

  Oceniono 195 razy 189

  Ależ piękne i wzruszające!

 • vomitorium1

  Oceniono 140 razy 134

  " ... w którym pogratulował i podziękował polskim szczypiornistom, którzy przywieźli z Kataru brązowy medal."
  to bardzo piękny gest panie tomaszu
  (dla mnie jest pan beethovenem szczypiorniaka)

 • tommen

  Oceniono 122 razy 120

  Brawo Panie Tomku - prawdziwy z Pana Kibic !

 • Krzysztof Krzypo

  Oceniono 90 razy 84

  I to jest prawdziwie POLSKA postawa. To co napisał ten niewidomy.... i to z jakim to się spotkało odzewem zarówno tam na "górze", jak i tu na forum. Nie zrozumcie mnie źle, ale co niektórzy powinni stracić wzrok, aby przejrzeć na oczy. Panie TOMASZU - to nie do Pana... choć wiem, że osobiście Pan tego nie przeczyta. To do pewnej grupy osób, która wiecznie wątpi w POLSKOŚĆ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX